Milloin rasismi

Tulkitaan niin vakavaksi asiaksi , että syyttäminen ilman näyttöä sen kannattajaksi , tulee rangaistavaksi ?
Taitaa olla ihan huuhaa sana koko rasismi ?
Menneitten talven lumia suuresta maailmasta. Ei taida koskaan tänne Suomeen asti levitä ?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mikäli rasistiksi ja natsiksi nimittäminen olisi kriminalisoitu niin yli puolet viherpunikeista olisi linnassa. Minusta ne kuitenkin ovat nimityksiä joita voi ylpeänä kantaa.

Äänestä
  • Niin kuin joku täällä kirjoitti että nämä osaa suoltaa rasistisia juttuja tänne.
    Vähänkään tyhmempi ei sitä tajua miten nämä katkeroituneet nälvii maahanmuuttajia. Ei ede ylläpito tuon vertaa älyä..
    Ollaan olevinaan niin ovelia

    Äänestä

  • Kuinka maahanmuuttokriittiseen mieleen saadaan katkeruutta ?
    Vallankin nyt , kun vaalitulos oli mitä oli , niin kylläpähän se on päinvastoin , että ylisuvakeitten poppoossa on se katkera olo. Näkyy hyvin teksteistä , kuten ed.
    Tietysti , jos kaikkia maahanmuuttajia nälvii , niin silloin on jotain pielessä.
    Miun mielestäin..

    Äänestä

Jotkut henkilöt eivät edes halua tajuta sitä asiaa että kaikki suomalaiset haluavat maahamme älyllistä työperäistä maahanmuuttoa joka paikkaa sekä kantasuomalaisten vähenevää älykkyyttä että huutavaa työvoimapulaa. Ilman työntekijöitä yritykset joko lopettavat tai siirtyvät ulkomailla. Se taas ei auta meitä yhtään.
Kokonaan toinen juttu on tuo pakolaisturismi joka tuo lorvehtijoita ja rikollisia elelemään toisten kustannuksella ilman aikomustakaan hyödyntää maatamme. Näitä piilottelee jopa kirkot ja erilaiset maailmanparannusyhteisöt, SPR etunenässä.
Tästä ryhmästä meidän tulee päästä eroon palautuksilla huomioimatta sitä mikä status heillä on kotimaassaan. Jos he ovat rikollisia niin kärsikööt tuomionsa kotimaassaan, oli se tuomio sitten mikä hyvänsä. G.Alapuho

Äänestä

Miksi on kutsuttava maanpettureita jotka ottavat Putinilta tukiaisia? Näitähän on monissa Euroopan maissa. Italiassa Salvini, Unkarissa Orban, Suomessa tollopuolue. Kukahan tuossa liitossa voittaa? Mitäpä luulette? Nämä maanpetturit vai Putin?

Äänestä
  • Sinulla on varmaan ihan dokumentaarista näyttöä väitteistäsi. Mielellään lukisimme ne myös tällä palstalla. Ei anonyymiuden takana kannata mutua kirjoitella, ei se ole suoja.

    Äänestä

Rasisti on omalla uskollaan yhtä kelvollinen kuin joku toinenkin , syrjinnällä ei pidä hetä sortaa . Molemmathan on kiellettyjä joten aloituksen tekijän pitää tarkastella ajatuksiaan !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tulkitaan niin vakavaksi asiaksi , että syyttäminen ilman näyttöä sen kannattajaksi , tulee rangaistavaksi ?
Taitaa olla ihan huuhaa sana koko rasismi ?
Menneitten talven lumia suuresta maailmasta. Ei taida koskaan tänne Suomeen asti levitä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu