Johan taas jää työttömäksi, kesä on kiivaimmillaan ja Viafin lakkauttaa Jyväskylän yksikön kesäkuussa. Kestihän tuota iloa reilun vuoden. Voi Jeesus mitä väkeä siellä on johdossa.
Taasko työttömäksi Viafinin leivistä
18
7195
Vastaukset
- Anonyymi
Hehee , yllättääkö ? 100M haetaa ja ukkoa laitetaan ulos ! NO CAVERIONILAISET OVAT TÄÄLLÄ JUMALIA. OMASTA MIELESTÄ
- Anonyymi
Ihan ei vissii mee nytkää lupauksien mukaa keski-suomessa. Syksyllä aloittaneista osa jo hakemassa uusiin hommiin.
- Anonyymi
Juu ja jos erehdytte hakemaan kyseiseen puulaakiin töihin niin kannattaa tutustua tän firman paikallisiin sopimuksiin, on muuten kieroja,ja kaikki sopimukset mustaa valkoiselle.
- Anonyymi
Sama neuvo etelä suimesta
- Anonyymi
Kiitti mulle riitti onneksi ei tämä firma näytt nopeesti kyntensä.
- Anonyymi
Yhtiön operatiivinen kannattavuus ei kuitenkaan ole kehittynyt strategiamme mukaisesti, etenkään alue- ja kunnossapitoliiketoiminnoissa.
samalaulu alkaa ku viimeksi!!- Anonyymi
Nastaa lukea omasta yksiköstä tiedotteesta että aiheutti toimarille monoo. Olikos nää ne kovas vauhdis olevat valtaukset !
- Anonyymi
No mitä muuta voi odottaa pössiyhtiöltä. Ottavat nopeat pikavoitot pöljien duunareiden selkänahasta aina.
- Anonyymi
No mitä muuta voi odottaa pörssiyhtiöltä. Ottavat nopeat pikavoitot pöljien duunareiden selkänahasta aina. Milloin ihmiset oppii että näihin paskoihin ei kannata hakea töihin.
- Anonyymi
Kaikk i hirveellä kiimalla tekeen viafinin omistjista rikkaita. Nyt alkaa kirves taas heiluu. Onnee ja menestystä pikavoittojenonkijat. Konecranes jatkaa ensvuonna.
- Anonyymi
Me heinäkuussa näin tavattiin
Jo elokuussa jäin sinuun kii
Syysmyrskyt vaihtui
Kuumiin suudelmiin
Mä uskoin joulun enkeliin
Vaan mustan joulun mulle teit
Sä et tullutkaan
Ja lahjan ainoon multa veit
Jäin sua kaipaamaan
Niin mustan joulun sulta sain
Jäin kyyneliin
Kuin hiutaleina maailmain
Putoaa niin
Mä tammikuussa saan kirjees sen
Vaan helmikuussakaan avaa en
Vielä huhtikuussa muistan rakkauden
Ei tullut joulu valkoinen
Vaan mustan joulun mulle teit
Sä et tullutkaan
Ja lahjan ainoon multa veit
Jäin sua kaipaamaan
Niin mustan joulun sulta sain
Jäin kyyneliin
Kuin hiutaleina maailmain putoaa niin - Anonyymi
TAis tehdä viafin paskoja rekrytointeja "sateentekiät" siirtyi ja osaajat eivät. Hyvä yhtälö. tsemit tulevaan puhdistukseen. toivottavasti poltitte sillat lähtöfirmaan.
- Anonyymi
Keskisuomessa, äänekoski??? ilmeisen paljon tullut asiakkaalle harmii kun besserit hoitaa hommaansa. Jotain litkuu mennyt huolella mäkeen.
- Anonyymi
kuka ostaa mitää tältä lafkalta. melko kusetusta, mutta ei varmaa enää. kautta kiven ja kannon. Paskane loppu. Vian tyyli, ei kait tuo kusetus oo pelkäst Konecranesiin osunut. Kiva katsoo tuleeko käryjä vielä muista toiminnoista.
- Anonyymi
No, pidetään lomat ja nostetaan kytkintä.
- Anonyymi
Ihanaa
- Anonyymi
Historia toistaa itseään =( VIDDU
- Anonyymi
työnjohtajaks riittää meillä ku on alikessu ja osaa ottaa lakin pois päästä ku menee paskalle
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1183014EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje341402- 1031257
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621027Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661007Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133998- 60927
- 41727
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22723Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta112671