Vasemmistoliiton europarlamentaarikko ja tuleva kansanedustaja Merja Kyllönen pyrkii Euroopan parlamenttiin, mutta ei aio ottaa paikkaa vastaan, jos tulee valituksi.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f9e534c-e752-434d-9152-ecdfd160dbbd
Merja Kyllönen pyrkii Euroedustajaksi , mutta ei ota paikkaa vastaan.
16
<50
Vastaukset 16
- Anonyymi
Kyllönen yrittää vedättää toisen puusilmän -petosta!
- Anonyymi
Tämähän on arkipäivää akateemisissa ympyröissä.
Itsekin näin kun samalla käytävällä Otaniemessä talousproffan assistentiksi haki ja tuli valituksi joku tohtorismies. Käytännössä joku sijainen hoiti työt.
En pidä hyväkyttävänä toimintana.
- Anonyymi
Kuka hullu äänestää neurovaaleissa: eunukkeja ja eunukittareita....
Nukkuviin taas kuten äskenkin! - Anonyymi
Läski klitoris osaa keinotella.
- Anonyymi
Eikös tömö Silvia ollut tv-toimittaja Rakel Liekin kumppani?
- Anonyymi
"Perhetilanne lähes viiden omaishoidettavan kanssa alkaa olla raskas"
Saavatko ne rahaakin tuosta hommasta, ovatko kaikki mepit omaishoitajia? minulla eivät hyväksyneet edes hakemusta sisään muistisairaan hoidosta?? - Anonyymi
Niinpä. Läheishomaisihmiset ja perhehoivaajat on jaettu sosiaali ja kansaneläkelaitosjonoihin, mutta valinnanvapaus on huolittava jommasta kummasta. Robottien kanssa ei keskustella enää. Tietysti, ilman ideologiaa olisi vain työllisyyskoneiston uhri.
- Anonyymi
Neljä vuotta sitten Merja Kyllönen totesi Kainuun Sanomien haastattelussa Paavo Väyrysen asettumista ehdolle kaksissa vaaleissa siten että hän ei voisi tehdä näin koska ei voisi katsoa äänestäjiä silmiin.
Kovasti on mielipide muuttunut. Tuolloin tosiaan:
"Kyllönen on saanut palautetta siitä, että hänen olisi pitänyt Paavo Väyrysen tavoin lähteä ehdolle keräämään ääniä vasemmistoliitolle. Siitäkin huolimatta, että Kyllönen ei olisi palannut kotimaan politiikkaan vaan jatkanut Brysselissä.
– En kuitenkaan itse kokenut sitä oikeaksi enkä ajattele, että sillä tavalla pystyy katsoa äänestäjiään rehellisesti silmiin. Silloin kun on mukana, pitää olla tosissaan mukana ja oikeasti ehdolla sinne, minne pyrkii. Tämmöinen pelin politiikka ei ole sitä mitä vasemmisto meillä perinteisesti tekee ja sitä kautta pyrkii ääniä saamaan, Kyllönen jatkaa."
https://yle.fi/uutiset/3-7943224
Nyt ilmeisesti ei enää tarvitse olla 'tosissaan mukana ja oikeasti ehdolla sinne, minne pyrkii'. Noloa Kyllöseltä.
- Anonyymi
Vasenmistolainen Silvia Modig, jota ajetaan EU-parlamentaarikoksi, ei taida olla ylioppilas koulutukseltaa. Onkohan edes peruskoulua käynyt loppuun? Ammatillisesta koulutuksestakaan ei ole missään mainintaa. Ehkä todistukset ovat vaa kadonneet ja tittelit unohtuneet?
Tosin Ylen nuoriso-ohjelmissa ollut toimittajana, eikohän se riitä EU hommiin! - Anonyymi
Ei hyvää päivää tota kyllöskää----------------toivottavasti sille ei tule äänen ääntä
- Anonyymi
Onhan tuohon joku raja oltava jos ei ole tarkoituskaan ottaa paikkaa vastaan, ehdokkuus on vedettävä silloin pois!
Ei auta selitykset, Merja Kyllönen on sanonut että perhesyistä ei voi ottaa paikkaa vastaan ja jää siksi kotimaahan vaikka onkin EU ehdokkaana. Kun sen jo itse tietää on ehdokkuus ehdottomasti otettava pois! On täydellistä hölmöläisten hommaa jos ehdokkaana voi olla ääniä keräämässä, vaikka ei ole tarkoituskaan lähteä. Tuo ei ole rehellisyyttä, rehellisyydestä tässä on hänen turha puhua. Pikemminkin kieroa. - Anonyymi
Merjalla on sopiva lisänimi: jättikokoinen mollamaija.
On ehkä vähän laihtunut pulleimmista ajoistaan, mutta silti hyvä nimi. - Anonyymi
Kyllä on pelleilyksi mennyt, kun ollaan ehdokkaana ja sitten ei kuitenkaan oteta hommaa vastaan.
- Anonyymi
Kusetusta ja keplottelua ja korruptiota koko politiikka täynnä.
Sulle valehdellaan!⎮Tätä puolueet ei haluu sun tietävän!
https://youtu.be/E8Ah59SQxWo
Vaalit olivat ja menivät joten voi ihan rauhassa tutustua videon antiin. Uskon että se on aika pitkälti noin kun Harkimo asiat esitää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761892
- 861357
- 114983
- 96871
Olen osastolla
Henkisesti olen aivan rikki siitä mitä olen tehnyt. Lisäksi olen vakavasti sairas. Verikokeet kertoo sen.66726Oletkohan tajunnut mitä olen päättänyt
En tule koskaan, ikinä, sanomaan sinulle mitään, ei tervehtimistä, ei aloitetta, ei katsetta, ei mitään, koska et ole si41649- 59627
- 29572
Sinulle nainen
Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M75555- 42544