Tiesittekö vanhemmat tämän?

Anonyymi

Lapsenne ovat usein joko kiusaajia tai kiusattuja. On ihan jokapäiväistä koulussa että useita lapsia ei kukaan luokan ulkopuolella puhuttele,seisoskelevat yksinään välitunneilla seinänvierustoilla,vuodesta toiseen. Porukalla otetaan jonkun lakki,hanskat,reppu,jne. Ja heitetään se jonnekin korkealle ulottumattomiin. Huudetaan homo,tyhmä,läski...joka päivä. Ilkeä opettajien ja koulukavereiden ivaaminen on jatkuvaa. Yritetään tarkoituksella aiheuttaa joillekin ihmisille vahinkoa. Tämä on koulun arkea,mutta teillä vanhemmilla tuskin on henkistä kanttia tajuta asia. Opettajat ei uskalla kertoa totuutta,koska silloin heidät tuhottaisiin somessa.koska niin moni teistä vanhemmistakin on somekiusaaja.

3

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka ne työt tekee?

    • Anonyymi

      Suomen sota vuosina vietiit lapsia ruottiin ja kun he lapset tuli taksin suomeen ja meni kouluun..niin monis kouluis oli oikein pyhitetty paikka pihalla jossa heitä lyötiin potkittiin syljettiin ivattiin haukuttiin jne.. kenekään mitenkään asiaan puuttumatta..

      muut lapset oli kateellisia heille kun he puhui ruottiakin... aika karmee kohtalo..

    • Anonyymi

      Opettajat eivät viitsi hoitaa välituntivalvojan hommia ja jos raahaavatkin peffansa pihalle, niin eivät puutu kiusaamiseen. Kouluihin tarvittaisiin roteva kouluisäntä, joka pistäisi kiusaajat ojennukseen.

      Tosin suurin osa kiusaamisesta tapahtuu koulumatkoilla.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      52
      7173
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      25
      4499
    3. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      16
      4190
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      230
      3804
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      29
      3073
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2776
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      108
      2728
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      43
      2413
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2381
    10. K-kauppa on liian kallis. Ei voi S-ryhmäläinen siirtyä tuonne asiakkaaksi

      Hintatason ero K-kauppojen ja S-markettien välillä on niin suuri, että S-market ei juurikaan menetä asiakkaitaan K-ketju
      Maailman menoa
      100
      1970
    Aihe