Onko muita ketkä olette hakeneet kyseiseen koulutukseen tänä keväänä? Onko jollain tietoa, minkälaisia ovat aiemmat pääsykokeet olleet? Itse olen ekaa kertaa hakemassa.
Samk, Kuntoutuksen ohjaaja
25
2910
Vastaukset
- Anonyymi
Kirjallinen koe, jossa kirjoitetaan essee annetun aineiston pohjalta ja sitten yksilöhaastattelu.
- Anonyymi
Kiitos :)
- Anonyymi
Mä haen myös nyt ekaa kertaa. Minkälainen mahtaa tuo ennakkotehtävä olla.
- Anonyymi
Minäkin hain koulutukseen. Olis tosiaan kiva tietää tulevasta kokeesta enemmän. Ajattelin lukea kuntoutuksen käsitteitä ym ennen koetta.
- Anonyymi
Onko jo ennakkotehtävät julkaistu?
- Anonyymi
Ei ole vielä tullut ainakaan mulle.
- Anonyymi
Oletteko tehneet jo ennakkotehtävän? Mulla vielä kesken..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletteko tehneet jo ennakkotehtävän? Mulla vielä kesken..
Olen aloittanut tehtävää, mutta vielä pitää viimeistellä ja hioa loppuun.
- Anonyymi
No nyt on tehtävä tehty ja palautettu!
- Anonyymi
Hyvä hyvä :)
- Anonyymi
Miten meni valintakoe?
Väittämät ja yhdistämistehtävä menivät mulla ok, mutta esseen kirjoittaminen ei ihan sujunut :/ hyvin olisi pitänyt mennä kaiken, jotta valituksi pääsisi.- Anonyymi
Välillä tuntuu että meni ihan hyvin, mutta sitten taas mietin, että riittääkö edes se "ihan hyvä"? Essee oli mullekin se pahin osio, en tiedä oliko tarpeeks selkeä eikä ollut aikaa hioa loppuun. Luin ennen koetta kuntoutuksen määritelmiä ja osa-alueita, mistä oli kyllä kokeessa hyötyä.
- Anonyymi
Oli vaikea koe
- Anonyymi
Miten kävi? Mulla ei onnistunut.
- Anonyymi
Mä pääsin.
- Anonyymi
Niin minäkin!
- Anonyymi
Olisi kiva tutustua etukäteen.
- Anonyymi
👍🏻 Onnea! ☺️
- Anonyymi
Hei, paljonko teillä oli pisteet? Koodin kautta näkyi.
- Anonyymi
Koodin?
- Anonyymi
Ollessasi kirjautuneena opintopolkuun laittat toiseen selaimeen https://opintopolku.fi/omatsivut/secure/applications Sieltä tulee koodi :) Koodi sisältää kaikenlaista, myös kohdan "pisteet" Samkin koulutukseen.
- Anonyymi
55 pistettä
- Anonyymi
Hei! Oletteko ottaneet selvää, onko teidän mahdollista saada opiskeluun tukea (kela/aikuisopintorahasto yms)? Itse jonotan vielä varasijoilla, mutta mietin jo näitä asioita.
- Anonyymi
Kelan opintotukea voi saada ja omasta työtilanteesta ja - historiasta riippuen aikuiskoulutustukea.
- Anonyymi
Hei! Te jotka pääsitte Poriin opiskelemaan, millaista ollut, minkälaiset opettajat, onko laadukas koulu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai898283Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414381Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452595Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981468- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441246Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641142Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671090