Onko muita ketkä olette hakeneet kyseiseen koulutukseen tänä keväänä? Onko jollain tietoa, minkälaisia ovat aiemmat pääsykokeet olleet? Itse olen ekaa kertaa hakemassa.
Samk, Kuntoutuksen ohjaaja
25
2886
Vastaukset
- Anonyymi
Kirjallinen koe, jossa kirjoitetaan essee annetun aineiston pohjalta ja sitten yksilöhaastattelu.
- Anonyymi
Kiitos :)
- Anonyymi
Mä haen myös nyt ekaa kertaa. Minkälainen mahtaa tuo ennakkotehtävä olla.
- Anonyymi
Minäkin hain koulutukseen. Olis tosiaan kiva tietää tulevasta kokeesta enemmän. Ajattelin lukea kuntoutuksen käsitteitä ym ennen koetta.
- Anonyymi
Onko jo ennakkotehtävät julkaistu?
- Anonyymi
Ei ole vielä tullut ainakaan mulle.
- Anonyymi
Oletteko tehneet jo ennakkotehtävän? Mulla vielä kesken..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletteko tehneet jo ennakkotehtävän? Mulla vielä kesken..
Olen aloittanut tehtävää, mutta vielä pitää viimeistellä ja hioa loppuun.
- Anonyymi
No nyt on tehtävä tehty ja palautettu!
- Anonyymi
Hyvä hyvä :)
- Anonyymi
Miten meni valintakoe?
Väittämät ja yhdistämistehtävä menivät mulla ok, mutta esseen kirjoittaminen ei ihan sujunut :/ hyvin olisi pitänyt mennä kaiken, jotta valituksi pääsisi.- Anonyymi
Välillä tuntuu että meni ihan hyvin, mutta sitten taas mietin, että riittääkö edes se "ihan hyvä"? Essee oli mullekin se pahin osio, en tiedä oliko tarpeeks selkeä eikä ollut aikaa hioa loppuun. Luin ennen koetta kuntoutuksen määritelmiä ja osa-alueita, mistä oli kyllä kokeessa hyötyä.
- Anonyymi
Oli vaikea koe
- Anonyymi
Miten kävi? Mulla ei onnistunut.
- Anonyymi
Mä pääsin.
- Anonyymi
Niin minäkin!
- Anonyymi
Olisi kiva tutustua etukäteen.
- Anonyymi
👍🏻 Onnea! ☺️
- Anonyymi
Hei, paljonko teillä oli pisteet? Koodin kautta näkyi.
- Anonyymi
Koodin?
- Anonyymi
Ollessasi kirjautuneena opintopolkuun laittat toiseen selaimeen https://opintopolku.fi/omatsivut/secure/applications Sieltä tulee koodi :) Koodi sisältää kaikenlaista, myös kohdan "pisteet" Samkin koulutukseen.
- Anonyymi
55 pistettä
- Anonyymi
Hei! Oletteko ottaneet selvää, onko teidän mahdollista saada opiskeluun tukea (kela/aikuisopintorahasto yms)? Itse jonotan vielä varasijoilla, mutta mietin jo näitä asioita.
- Anonyymi
Kelan opintotukea voi saada ja omasta työtilanteesta ja - historiasta riippuen aikuiskoulutustukea.
- Anonyymi
Hei! Te jotka pääsitte Poriin opiskelemaan, millaista ollut, minkälaiset opettajat, onko laadukas koulu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739460Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1815924Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm984350Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo842012Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310