Mitä muita niitä oli Macille vastaavia ohjelmia kuin LimeWire?
Oulun Puhelimen Kiinteistölinjoilla on Limen käyttö kielletty, eli se ei toimi.
Oulun Puhelimen Kiinteistölinjoilla on Limen käyttö kielletty, eli se ei toimi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Poisoned, XFactor, Acquisition.
Vähän erilaisia: BitTorrent, DCGUI-QT.
Muitakin löytyy, kannattaa kokeilla erilaisia.
muut p2p-softat sallittuja? Yleensähän tuo kielto perustuu siihen, että imuttelijat eivät pääsisi tukkimaan yhteisiä kaistoja. ADSL on oma, eikä kukaan sano mitä omalla kaistallasi teet.
Mutta tämä Poisoned kyllä toimi, tosin hitaasti kuin tervassa.
Eipä ole tullut käytettyä, kunhan kokeilin.
Jos biisin imutus kestää viisi tuntia niin eipä paljon houkuttele.
nopeus riippuu aivan muista asioista kuin käytetystä softasta: missä verkossa ollaan, mihin siellä on menty ja mitä lutkutetaan. Kuten tietysti lähiverkon kapasiteetista myös, jos isompia nopeuksia haetaan.
Viidessä tunnissa tulee ainakin Bittorrent-verkossa helposti alas useampikin albuumi, jos vain joku niitä jakaa horo kunnolla levällään.
Voi olla, että OPOY tunnistaa että käytät p2p-ohjelmaa ja pudottaa kaistan nopeutta. OPOY:lla on ollut ilmeisesti tällaisia käytäntöjä.