Suomi24 Posti vs. Luukku Plus

Anonyymi

Rohkenen kysellä, kun on ehtinyt paljon pähkäillä, että olisko Suomi2 Posti vai Luukku Plus parempi sähköpostipalvelin, jolle tehdä sähköpostitili
Onko antaa neuvoa siitä, että jos haluaa vähän maksavan, mutta mieluiten paljon tilaa sisältävän ja suomalaisen, kansallisen tai eurooppalaisen jonkin sähköpostipalvelimen sähköpostitilin jollain sähköpostiosoitteella, niin mikä on suositeltava taho, jolle tehdä sähköpostitili itselleni?

5

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Gmail on paras. Noi kummatkin on aivan surkeita..

      • Anonyymi

        Varmuuden vuoksi kysyn, että satutko tietämään suomalaista tai eurooppalaista sähköpostipalvelua tarjoavaa tahoa? Nythän käsittääkseni luukku plus ja suomi24 posti - palvelut on suomalaisia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Varmuuden vuoksi kysyn, että satutko tietämään suomalaista tai eurooppalaista sähköpostipalvelua tarjoavaa tahoa? Nythän käsittääkseni luukku plus ja suomi24 posti - palvelut on suomalaisia.

        Gmail.


    • Anonyymi

      Yahoolla ei tila heti lopu. Sitä on teratavun verran. Saan joskus ilmoituksen: "Tilaa on vielä 55 miljoonalle sähköpostille."

      • Anonyymi

        Ei se tila muissakaan pääse loppumaan..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      77
      5922
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3251
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      2898
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2142
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      27
      2105
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      106
      1929
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1889
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      177
      1867
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1538
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1298
    Aihe