itse menisit 497 € kk. Se oli siinä sit.
Kuvailepa minne asti
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No, kyllä sillä viinakauppaan pääsee ostoksille.
Lainaa ei tosin noilla tuloilla saa!
No ei kukaan saa ja ihan turha toivo !
Menisin töihin ja pian olisikin enemmän rahaa enkä tarvitsisi muiden armopaloja.
Noilla rahoillapa kun et kauemmas voisi mennä kuitenkaan. Turhaan tulet tänne päätäsi aukomaan, eläthän noilla itsekin ja tiedät sen.
Lentodiilit -sivustolta tarjouslento Kaakkois-Aasiaan. Ja kun vuokra-asuntosi on niin halpa, ettei halvempaa löydy edes pääkaupunkiseudulta, voit alivuokrata sen hyvällä voitolla.
Kuukausittainen tulovirta takaisi hyvän toimeentulon ja pyykitkin olisi vara pesettää. Muutto ei siis kilpistyisi taas siihen, kun et osaa asentaa pesukonetta. Papat kautta Suomen siis petalaa koko lystin.
Saat muuttoavustusta monesta paikasta, joten raha ei ole este,
Frendi saa kelasta 120€ kaupungin sisäiseen muuttoon ja nettoaa vielä kun paku apumies 50€/tunti. Pari tuntia menee kun kämpät lähellä, 20€ pääsee vielä kontulan baariin huuhtelemaan pölyt kurkusta alas.
Mutta ei eri paikkakunnalle. Tuskin kukaan saa sikskään jos joku vaan vittuilee sulle.
Uusavuttomuutta paljon liikkeellä.