Asensin tuon Jv16 PowerTools ohjelman koneelle, mutta onkohan tuolla turvallinen poistaa kaikki, kun löysi yli 200 rekisterin siivouksen yhteydessä viallista tietuetta. Viellä ei uskallus riittänyt poistaan niitä, kun on pari ohjelmaa koneella, ja eikä ne oo näin paljon koskaan löytänyt.
Jv16 PowerTools uskallanko poistaa?
antti
14785
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
jos ei tiedä mitä siellä listalla on.
Super Cleanerilla olen uskaltanut poistaa kaikki, mutta JV PowerToolsilla en ole koskaan poistanut mitään vaikka koneella kyseinen ohjelma onkin.
Kun olen poistanut jonkun ohjelman, JV:llä olen poistanut sen poistetun ohjelman rekisteritiedot, jos tätä tuolla kysymykselläsi hait.
ne vihreällä merkityt.Onhan siellä varmuus kopiot jos tarttee jotain poistettua palauttaa.
JV16 Power tools-softaa jo kaksi vuotta eikä ongelmia ole ilmaantuntut!
Sen sijaan Easycleanerin ja System mechanic-softan kans on joskus tullut pientä häikkää.
Niinkuin jo mainittiinkin poista vain vihreällä pallolla merkityt. (ja tosiaan, saahan kaikki palautettua backupista, kunhan tsekkaat että se toiminto on päällä)
...itse olin n. viikko sitten ihan samanlaisessa tilanteessa ja poistin yli 600 virheellistä avain merkintää...hyvin on toiminut...ja saahan ne sieltä varmuuskopioista takaisin jos tarvis...hauskinta tässä kaikessa oli se, et easycleaner ei löytänyt kuin muutaman virheellisen avaimen ja tuneup:n rekkari puhdistus kans...eroja on :)
No joo löysi minullakin enemmän, kuin aluksi tuossa sanoin elikkä liki 400, mutta kun panen ruksin sinne vihreiden pallukoiden ruutuun, ja klikkaan että poista, niin ei tapahdu mitään elikkä ei poista mitään niistä viallisista tietueista mistähän tämä johtuu?
mullaki tökki alussa.Siitä ylhäältä klikkaat valitse,erikoiset valinnat,vihreät.Voi olla että niitä löytyy aluksi niin paljon että siksi tökkii.
Joo näinpä tein, mutta eipä tapahdu mitään elikkäs pysyy paikallaan ja mitään ei poistu ???
kerrallaan niitä poistettavia..
Esim. näytöllinen !!! Jne.
Kokemusta noin 5 vuoden ajalta
Näinpä alussa teinkin, että vähän kerrallaan, kun tiedän kokemuksesta joidenkin ohjelmien kanssa, mutta silti ei mitään tapahtunut, vaikka odottelin aika tovin
Mullakin tuo ohjelma tökki joskus yhdessä koneessa (win 2000).
Poistin ja asensin uudestaan, muttei sekään auttanut.
Sitten ajoin vain sitä siivousta viisi tai kuusi kertaa (taisi olla muutama päiväkin siinä välissä) ja sitten se vain viimein toimi.
Nyt se on toiminut pitkään ihan hyvin.
JV16:ssa on joku bugi, joka ei anna aina poistaa tiedostoja vaikka ne kuinka olisivat vihreällä pallukalla merkittyjä. Erityisesti tämä tapahtuu silloin, kun poistettavia on paljon. Ohjelma jämähtää.
Itse teen niin, että ekalla kerralla poistan vain yhden näytöllisen verran käsin, suljen ohjelman ja ajan uudelleen sen ja poistan sitten seuraavan näytöllisen jne. Lopuksi pääse sellaiseen pisteeseen, ettei näytölle jää kuin muutama, jotka onkin helppo poistaa. Sen jälkeen kone on siisti, eikä suuria määriä tule poistettavaksi (ellei sitten asentele ja deletoi paljon ohjelmia, eikä välillä muista putsata konetta JV16:lla).
Jos tämä ei auta, deletoi ja asenna JV16 uudelleen tai asenna RegCleaner, joka poistaa vaivattomasti ja turvallisesti paljon kerrallaan. Mutta se ei ole yhtä tehokas kuin JV16 eli RegCleanerin jälkeen taas kokeile JV16.
Mulla on tuo RegCleaner, ja EasyCleaner ja näillä oon poistellut, mutta näky tuo Jv16 löytävän paljon poistettavaa, mutta kun ei vaan toimi. Pitää yrittää kait asentaa ohjelma uudestaan, tai unohtaa koko juttu kun ei toimi:))
Multa löyty koneelta versio 1.3.0.195. En osaa käyttää sitä. Löytyykö netistä ohjeita? mieluummin suomeks?
mua. Eilen piti kysyä samaa, mutta nukkumatti tuli. Joo, minäkin kaipaisin suomenkielisiä ohjeita. Ohjelman sain kotikieleksi, mutta ohjeet ovat enkuksi. Rekisteri siivouksen jälkeen mulle tuli 122 tiedostoa joiden edessä oli vihreitä ja punaisia palleroita. Olin just käyttänyt easy cleaneria ja sillä poistanut sen löytämät yli sata ylimäärästä. Lähes kaikki liittyivät Mikkisoftaan sillä pistin viikko sitten koneen uusiksi. Ohjeita tosiaan kaipaan minäkin.