Laitoin tuonne kommentteja Siden matkailusta. Kerroin myös nettiyhteyksien toimivuudesta.
Yritin lähettää hotellin nettiyhteyden kautta tälle palstalle viestejä ja myös tuonne muualle Suomi24:n palstoille. Ei se onnistunut lainkaan. Aina tuli vastaus "Virhe lähetyksessä". Myös, jos yritin etsiä jotain Wikipediasta, tuli viesti "Ei käytettävissä".
Facebook toimi hyvin hotellin ilmais-WiFi:ssä.
Niin, tarkoitan sitä, että Erdokanin demokratia toimii hyvin, mutta se on valikoivaa.
Edes Venäjällä en ole tällaista tavannut.
Demokratian kehto
13
155
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi 24 ei salli kirjoituksia jotka tulevat ulkomaisista osoitteista.
- Anonyymi
Älä puhu soopaa, kyllä se sallii. Joku hotellin netti ei tosiaan toimi ihan kuten meikäläiset odottavat. Marssi paikalliseen puhelinkauppaan ja osta dataa. Meillä aina 1 ylimääräinen känny mukana johon ostetaan pelidataa muksuille. 90 tl oli viime kesänä ja kesti 2 vkoa. Wikipediasta en osaa sanoa mutta olen kyllä sinnekin aiemmin päässyt.
- Anonyymi
Suomi 24 EI SALLI kirjoituksia jotka tulevat ulkomaisista IP- osoitteista tai esim. Tor- verkon kautta.
Kirjoitan juuri tämän viestin Bangkokista, Thaimaalaisella dataliittymällä minkä hankin lentokentältä mahan saapuessani muutama päivä sitten. Ja hyvin tulee viestit läpi tälle palstalle.
Eli kyllä sallii viestit Suomen ulkopuolisista IP osoitteista.- Anonyymi
santtu_1975X kirjoitti:
Kirjoitan juuri tämän viestin Bangkokista, Thaimaalaisella dataliittymällä minkä hankin lentokentältä mahan saapuessani muutama päivä sitten. Ja hyvin tulee viestit läpi tälle palstalle.
Eli kyllä sallii viestit Suomen ulkopuolisista IP osoitteista.Jospa kyse onkin siitä, että joissain maissa paikallinen operaattori ei salli kaikkia yhteyksiä ulospäin?
Esimerkiksi Turkissa en saanut nettipuhelua toimimaan paikallisen operaattorin kautta Ruotsiin. - Anonyymi
Jauhat paska 10 v olen soittanut netin kautta ympari mailmaan. voip puhelin on ohjelmaan nimi jos tarvi junti :-)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jospa kyse onkin siitä, että joissain maissa paikallinen operaattori ei salli kaikkia yhteyksiä ulospäin?
Esimerkiksi Turkissa en saanut nettipuhelua toimimaan paikallisen operaattorin kautta Ruotsiin.Kyllä on talon netti aina toiminut, myös postauksissa tänne. Wikipediasta en tiedä, kun en ole käyttänyt Turkissa ollessani. Face toimii, Whatsappi toimii, Skype ym. ihan ok. Sulla on ollut huono nettikapasiteetti! Sanon tämän nyt jo monen vuoden kokemuksella. Oletin jopa vaalien vaikeuttavan netissä oloa, vaan ihan siinä rullasi kuin muulloinkin. Joten, nyt on kyllä syy muualla kuin Turkin valtiossa!
- Anonyymi
Wikipedia ei toimi siksi, että sieltä selviää diktaattorin kannalta ikäviä asioita.
- Anonyymi
Soittaminen on eri asia kuin viestin lähettäminen. Minkähän maalainen tämä 'junti' mahtaa olla?
- Anonyymi
suomalaisten yleis nimi on junti eikö ole...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
suomalaisten yleis nimi on junti eikö ole...
Ei ole vaan juntti.
- Anonyymi
Alottajalla on samassa yhteydessä "demokratian kehto" ja Turkki. Kas kun ei Pohjois-Korea.
- Anonyymi
Älä nyt. Sarkasmia pitää ymmärtää. Ei pidä sekoittaa matkailua ja politiikkaa keskenään. Matkailu avartaa myös politiikan ymmärtämisessä.
Jaa, että Pohjois-Korea? Se on muuten mielenkiintoinen matkailumaa. Sinne järjestetään matkoja myös Suomesta. Tosin Pekingin kautta junalla.
No, lokakuussa matkalle Sideen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst20914125Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i555507Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58674832Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2693860PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1143596Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1333576Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.852130Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis171467Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1581241Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3001175