Tarot-tulkitsijalle

Anonyymi

Hei!

Haluaisin eräänlaista selvyyttä rakkauselämääni. Pitkän aikaa kuvioissa on ollut vaalea skorpionimies. Haluaako hän minusta elämänkumppaniaan?

Kyseessä on myös vaalea kalamies. Haluaako hän pitää minua elämässään mukana?

1

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaalea skorpionimies:
      Sinun ja vaalean skorpionimiehen suhteen nykytilaa kuvastava kortti kertoo, että toimit suhteessa ns. järjen äänenä. Otat huomioon järjen lisäksi tunteet, mutta et anna niiden hallita liikaa elämää. Tämä voi myös kuvata liiallista varautuneisuutta puoleltasi. Olet kokenut monenlaisia suhteita, huonojakin, ja sen takia olet varuillasi. Kovasti pohdit ja punnitset tätä suhdetta, mutta kortti kuitenkin kehottaa seuraamaan intuitiosi ääntä.

      Miestä kuvaava kortti kertoo leikkisästä, vilpittömästä ja jopa lapsenomaisesta suhtautumisesta elämään, mikä ehkä sinua juuri mietityttääkin. Muista että vilpittömän ja lapsenomaisen luottamuksen ei välttämättä tarvitse merkitä liiallista sinisilmäisyyttä.

      Suhteen tulevaisuutta, sekä hyvässä että pahassa, edustava kortti kertoo totaalisesta muutoksesta. Jotta suhde voi edetä, tulee kummankin jättää vanhat rakenteet taakse, entiseen ei ole paluuta. Juuri se entinen, mikäli se jää kummittelemaan taakse, voi estää suhteen edistymisen. Kummankin tulisi aloittaa puhtaalta pöydältä, rakentaa yhdessä yhteinen uusi kivijalka.

      Yhteenvetokortiksi nouseekin harmonian kortti, eli potentiaalia on, jos huomioitte, että ette anna vanhojen asioiden nousta suhteenne esteeksi ja osaatte antaa arvoa tasa-arvoiselle ja tasapainoiselle suhteelle.

      Vaalea kalamies:

      Suhteen nykytilaa kuvastava kortti kertoo odottamisesta, ehkä olet jo kauankin pohtinut tämän miehen ajatuksia ja motiiveja. Asioita kehotetaan arvioimaan ja näkemään oikeassa valossa. Tiettyjä asioita ei voi pakottaa, vaan ne tapahtuvat vasta sitten kun olet valmis.

      Sinua kuvasta kortti kertoo, että suhde antaa sinulle paljon iloa ja nautintoa. Pystyt jakamaan hänelle syvimpiäkin tuntoja. Kuitenkin nousee tunne, että hän on ennemminkin ystävä tai yhteistyökumppani?

      Miestä kuvastava kortti kertoo, että hän ui syvissä vesissä, pohtii paljon suhteen kaksijakoisuutta. Hän viihtyy hyvin seurassasi ja pitää sinusta, mutta ehkäpä hänkin taistelee sisäisesti sen tunteen kanssa, että hän kokee, että suhteenne toimisi paremmin ystävyyssuhteena kuin parisuhteena ja asian hyväksyminen voi olla vaikeaa. Tunteita on, molemmilla.

      Suhteenne tulevaisuutta edustava kortti kehottaa keskustelemaan asiasta ja mahdollisesti luopumaan ajatuksesta, että välillenne muodostuisi parisuhdetta. Asian hyväksyminen ja ääneen sanominen voi tuntua pieneltä kuolemalta, mutta toisaalta se taas tarkoittaa sitä, että voitte jatkaa yhteistä matkaa ystävinä. Liiallinen yrittäminen aiheuttaa vaan lamaannusta, uupumusta ja turhautumista.

      Yhteenvetokortiksi nouseekin yhteisen tekemisen kortti, kortti kuvastaa yrittämistä, aktiivista ja reipasta yhdessä tekemistä. On tärkeää löytää yhteinen päämäärä ja näkemykset, sen sijaan, että aikaa tuhlataan turhaan kiistelyyn ja epämääräisyyksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      50
      5184
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2176
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      109
      2147
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      119
      1877
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1829
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1750
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1174
    8. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      254
      1121
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      48
      1021
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      951
    Aihe