Tarot-tulkitsijalle

Anonyymi

Hei!

Haluaisin eräänlaista selvyyttä rakkauselämääni. Pitkän aikaa kuvioissa on ollut vaalea skorpionimies. Haluaako hän minusta elämänkumppaniaan?

Kyseessä on myös vaalea kalamies. Haluaako hän pitää minua elämässään mukana?

1

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaalea skorpionimies:
      Sinun ja vaalean skorpionimiehen suhteen nykytilaa kuvastava kortti kertoo, että toimit suhteessa ns. järjen äänenä. Otat huomioon järjen lisäksi tunteet, mutta et anna niiden hallita liikaa elämää. Tämä voi myös kuvata liiallista varautuneisuutta puoleltasi. Olet kokenut monenlaisia suhteita, huonojakin, ja sen takia olet varuillasi. Kovasti pohdit ja punnitset tätä suhdetta, mutta kortti kuitenkin kehottaa seuraamaan intuitiosi ääntä.

      Miestä kuvaava kortti kertoo leikkisästä, vilpittömästä ja jopa lapsenomaisesta suhtautumisesta elämään, mikä ehkä sinua juuri mietityttääkin. Muista että vilpittömän ja lapsenomaisen luottamuksen ei välttämättä tarvitse merkitä liiallista sinisilmäisyyttä.

      Suhteen tulevaisuutta, sekä hyvässä että pahassa, edustava kortti kertoo totaalisesta muutoksesta. Jotta suhde voi edetä, tulee kummankin jättää vanhat rakenteet taakse, entiseen ei ole paluuta. Juuri se entinen, mikäli se jää kummittelemaan taakse, voi estää suhteen edistymisen. Kummankin tulisi aloittaa puhtaalta pöydältä, rakentaa yhdessä yhteinen uusi kivijalka.

      Yhteenvetokortiksi nouseekin harmonian kortti, eli potentiaalia on, jos huomioitte, että ette anna vanhojen asioiden nousta suhteenne esteeksi ja osaatte antaa arvoa tasa-arvoiselle ja tasapainoiselle suhteelle.

      Vaalea kalamies:

      Suhteen nykytilaa kuvastava kortti kertoo odottamisesta, ehkä olet jo kauankin pohtinut tämän miehen ajatuksia ja motiiveja. Asioita kehotetaan arvioimaan ja näkemään oikeassa valossa. Tiettyjä asioita ei voi pakottaa, vaan ne tapahtuvat vasta sitten kun olet valmis.

      Sinua kuvasta kortti kertoo, että suhde antaa sinulle paljon iloa ja nautintoa. Pystyt jakamaan hänelle syvimpiäkin tuntoja. Kuitenkin nousee tunne, että hän on ennemminkin ystävä tai yhteistyökumppani?

      Miestä kuvastava kortti kertoo, että hän ui syvissä vesissä, pohtii paljon suhteen kaksijakoisuutta. Hän viihtyy hyvin seurassasi ja pitää sinusta, mutta ehkäpä hänkin taistelee sisäisesti sen tunteen kanssa, että hän kokee, että suhteenne toimisi paremmin ystävyyssuhteena kuin parisuhteena ja asian hyväksyminen voi olla vaikeaa. Tunteita on, molemmilla.

      Suhteenne tulevaisuutta edustava kortti kehottaa keskustelemaan asiasta ja mahdollisesti luopumaan ajatuksesta, että välillenne muodostuisi parisuhdetta. Asian hyväksyminen ja ääneen sanominen voi tuntua pieneltä kuolemalta, mutta toisaalta se taas tarkoittaa sitä, että voitte jatkaa yhteistä matkaa ystävinä. Liiallinen yrittäminen aiheuttaa vaan lamaannusta, uupumusta ja turhautumista.

      Yhteenvetokortiksi nouseekin yhteisen tekemisen kortti, kortti kuvastaa yrittämistä, aktiivista ja reipasta yhdessä tekemistä. On tärkeää löytää yhteinen päämäärä ja näkemykset, sen sijaan, että aikaa tuhlataan turhaan kiistelyyn ja epämääräisyyksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      174
      3032
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      298
      2696
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1768
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1667
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      39
      1541
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1316
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1229
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1184
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      383
      1167
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1073
    Aihe