Akkalan sillan remontti jatkuu ..........

Anonyymi

Viime kesänä alkaneet Akkalan sillan korjaustyöt jatkuvat tällä viikolla, Korjaustyöt ja poikkeavat liikennejärjestelyt kestävät näillä näkymin marraskuun loppuun.

Eikä siinä vielä kaikki:

Korjaustyöt jatkuvat vielä kesällä 2020, jolloin kuntoon pistetään ramppisillat.

9

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alunperin koko silta piti viedä Kuopioon, korjata siellä ja palauttaa ehjänä paikalleen. Savolaiset olisivat tuoneet remontin ajaksi tilalle väliaikaisen, kunnostetun sillan. ELY- keskuksella ei kuitenkaan ollut ketään joka olisi ymmärtänyt savolaisten työselitystä, joten tilanne on nyt tämä.

      • Anonyymi

        Huhhahei se on mentävä sitten sillan alta


    • Anonyymi

      Ukkolan sillanhan ne jo korjasivat, tai siis räjäytti ja rakensivat uuden tilalle. Nyt se on hyvä!

      • Anonyymi

        Millos se peräkamari poikien silta valmistuu


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Millos se peräkamari poikien silta valmistuu

        Perä kamarin pojan siltä yltää peräkamarista äipän jääkaapille.


    • Anonyymi

      Montakohan miestä toi työllistää, 4 - 5, ei kai se muuten noin kauaa kestä?

    • Anonyymi

      Mahtaa se ruuhkat tuupata kun Vaajakosken Demarit suuntaavat oastoksille Lidliin, voi olla silta tukossa?

    • Anonyymi

      Minusta tuntui pikkasen huteralta se silta tänään kun tulin Kuokkalasta päin, odottelin valoissa rekan perässä niin tuntui siltä kun se silta olisi pikkasen huojunut.... vai olikohan luulottelua, joka tapauksessa aion jatkossa kiertää tuon työmaan kaukaa.

    • Anonyymi

      Kyllä sen tuleekin joustaa raskaan kaluston alla, ihan luonnollista. Muistan kun persukokous oli jyväskylässä ja Soini kulki kävelysillan yli paviljongilta keskustaan, niin silta notkahteli toistakymmentä senttiä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      160
      3566
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      51
      2030
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1088
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1024
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe