Kun noita ikävuosia on kertynyt, sitä tasaantuu joillain tavalla omalle alueelleen, uskaltajat ovat harvassa puhumaan asiallisia. Taas ne pelkurit kailottaa mitä sylki suuhun tuo ja niitähän riittää, mutta tarkoitus ei ole mollata paremminkin herättää tähän päivään. Kun ei sillä potaskan pauhaamisella pitkälle pääse, niin siksi järkevämpää etsin.
Taas se oletko varsipiparin omaava tai aidon sellaisen, ei ole väliä, kunhan muistat puhua muuta kuin navan alta. Vaikka itse en ole nuori mies tai edes keski-ikänen, minulla on sentään käytöstavat ja itsehillintä toimii. Joten nuo elementit on hyvä osata alusta alkaen, se mitä numeroita itse kannat on oma asiasi ikäsi suhteen. Minulle ei merkitse numerot mitään, paitsi kauppalaskussa josta näkee heti miten huikentelevainen tullut oltua. Muutenhan sitä voi huikennella ilokseen monella tapaa, mutta nyt ei siitä ole kyse, toki voidaan puhua aiheesta kuiin aiheesta kunhan se tehdään siististi. En todellakaan pidä törkysanojen laittajista, ne saa porttikiellon helposti.
En siis kaipaa hinttejä, runkkuja tai muita vastaavia Bi-mahtaneet voi olla seurassaan ilman vastaamista, joten ollaan tässä heteromaailmassa, joka on järkevin tapa kaikin puolin.
hakkuri 337 ( at ) g mail . com (poista välilyönnit)
Liekkö uskaltajaa miehelle.
Anonyymi
1
113
Vastaukset
- Anonyymi
Osoite ei vastaa, voi poistaa turhana.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark984826Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2074658"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1173134Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m243107Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p983023Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382298- 922251
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.342203- 222148
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi392105