https://www.tuningdesign.net
älkää missään nimessä tilatko täältä mitään, en suosittele. eivät ota vastuuta sopimattomista ja viallisista osista. väittävät vaan sopivan vaikka ei todelakaan ole sitä mitä ovat myyneet. asiakaspalvelu myös asiantuntematonta ja tylyä.
tuningdesign
47
14742
Vastaukset
- Anonyymi
Itse olen todennut saman kyseisestä kaupasta. -_-
Tavarakin tahtoo olla huonolaatuista kiinan kamaa. - Anonyymi
Mersu karvalakki oli ainoa mikä tuli ajoissa!
- Anonyymi
Ei se ole tuningdesign vika jos tilaatte väärää kamaa. Saatte just sitä, mitä tilaatte.
Kattokaa lippiksenne tai piponne sisään, onko hömetta- Anonyymi
Itse ole tilannut kyseisestä verkkokapasta usein ja olen ollut erittäin tyytyväinen. Osat ovat sopineet hyvin ja asiakaspalvelu on ollut asiantuntevaa.
- Anonyymi
Eihän se tosiaa olekkaan.. tilasin juuri sieltä kalliilla osia ja yksikään osa ei istunu sinne päinkään, ja auton mallista ei hirveästi voi erehtyä..
- Anonyymi
Edelleen syy ongelmiin löytyy asiakkaan pipon sisältä. Jatkakaa samaan malliin niin ongelmia alkaa olemaan myös oman pipon sisällä.
- Anonyymi
Kuinka asiatonta kieltä, vaikuttaa suoraan kokemuksia etsivien mielipiteeseen, riippumatta siitä mikä on oikea tilanne…
- Anonyymi
Tilasin juuri mersuun tavaraa, saas nähdä, miten tilaus sujuu ja osat sopii, kirjoitan sitten tänne kokemuksesta.
- Anonyymi
Minulle lähettivät väärät renkaat ja toista tilausta en saanut koskaan. Noin 250e hävisin siinä kaupassa. Pitivät rahat itsellään, eivätkä vastaa enää yhteydenottoihin.
- Anonyymi
Minullekin lähettivät vain osan tilatuista tavaroista ja toivoivat ettei perään kysellä.
- Anonyymi
En tiedä ovatko parantaneet vuonna 2021 vai eivätkö ihmiset osaa tilata osia, mutta itsellä oli kyllä oikein positiivinen kokemus asioida TuningDesignilla.
Tilasin heiltä autooni koko korisarjan maalauksen. Korinosat istuivat hyvin ja maalipinta moitteetonta. Jos mulla oli jotain kysyttävää heitin heille sähköpostia ja vastasivat aina melko nopeasti ja auttoivat, jopa viikonloppuisinkin.
Ihan täyskymppi mielestäni, jatkoon!
Ostokseni tapahtui maaliskuussa 2021. - Anonyymi
Volvon sais kunnon coiloverit?
- Anonyymi
Olen samaa mieltä.vanteissa kesti todellakauan tulla perille ja keskikupit puutuivat.
Luki kyllä ,että tulevat jäkitoimituksena mutta mitään ei ole kuulunut.
Laitettu viestiä ja eivät vastaa edes kysymyksiin.
Minulla oli viimeinen kerta kun tilaan kyseisestä firmasta yhtään mitään. - Anonyymi
Itse phdiskelin tilata madallusjouset ja vanteet tuningdesignilta kannattaakohan?
- Anonyymi
Paska lafka. Tilaamani tuotteiden toimitusajat vasemmalla kädellä sinne päin eivätkä edes kehtaa vastata viesteihin. Asiakaspalvelu tylyä sekä osaamatonta. Tuningkauppa vie pidemmän korren tässäkin.
- Anonyymi
Hei,
olemme pahoillamme kokemuksestasi. Olisitko yhteydessä meihin [email protected] tai 010 3199161 niin selvitetään asia.
Kiitos!
Ystävällisin terveisin
Tuning Design net Oy
- Anonyymi
Joo ei vastata tuotteiden virheistä eikä reklamaatioon. En tilaa tästä firmasta mitään.
- Anonyymi
Samaa mieltä, älkää tilatko mitään
- Anonyymi
En enää ikinänä
- Anonyymi
Ja kallis, samaa tavaraa halvemmalla esim www.tuontiosa.fi
- Anonyymi
Huonoja kokemuksia, surkea laatu, vioittuneita osia, ei sovi paikoilleen. Eivät ota vastuuta myymistään tavaroista.
- Anonyymi
Toiminta edelleen samalla tasolla.
- Anonyymi
Huono kokemus minullakin.
- Anonyymi
Todella törkeää käytöstä omistajalta ja lähetykset kestää kauan.
- Anonyymi
Juu luvattiin kans et tavarat perillä tänään tai huomenna ja ne ei oo edes pakannut niitä vielä kun soittelin. Ainoa syy miksi tilasin sieltä oli nopea toimitus, mut nyt taidan vaan periaatteen takia purkaa kaupan ja hakea jostain muualta.
- Anonyymi
Lähettivät yhden osan kolmesta ja senkin toimitus meni vituiks
- Anonyymi
Sama homma. Jotain lähettivät ja loput unohdettiin.
Tilasin lopulta samat tavarat muualta ja tulivat vuorokaudessa.
- Anonyymi
Höpö höpö, tilannut 2021 ja 2022 vuonna osia ja "tuning" osia, kaikki istuneet paikalleen hyvin ja palvelu ollut erinomaista, yksi sumuvalo oli haljennut kuljetuksen aikana ja välittömästi lähettivät uuden tilalle. Jos itse tilaat tietämättömänä osia joista et ole ihan varma sopivatko omaan autoon niin kannattaa katsoa peiliin.
- Anonyymi
Höpö höpö😂
- Anonyymi
Kokemukset samoja aloittajan kans. Ja monen muunki. Osat kiinapaskaa eivätkä toimi ja sovellu luvattuihin automalleihin. Ei vastata kyselyihin.
Kannattaa jättää tilaamatta. - Anonyymi
Ite käynyt nyt 2023 hakemassa paikanpäältä esim.e90 bimmeriin etuspoilerin+takadiffuusorin+angel eys umpiot ja nyt tuli M4 etupuskuri yms.
Kaikki sopineet 100% täydellisesti paikalleen ja palvelu ollut todella hyvää👌👍
Nyt ostin F31:een etuspoilerin ja sen istuvuus myös 100%👌
Tilasin myös vanteet.....niiden toimitus aika nyt toki venähti, mutta vika valmistajassa, ei jälleenmyyjässä....
Omalla kohdalla kaikkien osien sopivuus ollut täydellistä....muiden asiakkaiden ongelmien syistä en tiedä. - Anonyymi
Paremmin kuin kilpailijansa joilta ei saa mitään. Designilla on kunnon valikoima!
- Anonyymi
Onko kukaan lähiaikoina tilannu tuolta et tuleeko ne tuotteet ollenkaan?
- Anonyymi
Kyltul nopeasti!
- Anonyymi
pariviikkoa sitten tilannut eikä ole osia tullut eikä vastausta viesteihin
- Anonyymi
näköjään eri sivusta puhutaan mulla ei oo tullut tuotteet perille tuningkaupalta. eikä sieltä kuulu vastausta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
näköjään eri sivusta puhutaan mulla ei oo tullut tuotteet perille tuningkaupalta. eikä sieltä kuulu vastausta
tuningkuppa on se mistä ei saa vastausta tahi ossaa
- Anonyymi
Puolivuotta eikä rahoja takaisin vieläkään..
Paskaa kamaa!! Ei enää vastausta viesteihin!!
En suosittele!!
Mentävä paikan päälle selvittämään jos ei muu auta. - Anonyymi
Tilasin autooni korisarjan maalattuna heidän palvelun kautta sekä myös asennettuna maalarin toimesta autooni. Asennuksen jälkeen puskurit veti lommoille edessä sekä takana. Maalari yritti selitellä että se on ihan normaalia 😅😅😅 korisarja maalattiin uudestaan, tämän jälkeen hirveen väännön jälkeen tuningdesign lupasi uuden takapuskurin ja se maalattiin 3;n kerran!
Laadultaan korisarjat ihan paskaa kebab tuninkia, sopivat varmaan ihan hyvin drifting autoihin jolla ajetaan takapuskuri muuria vasten!
Tuningdesing ei jatkoon!!! - Anonyymi
kysyin paikalliselta kebab firmalta saako heiltä puskureita..
- Anonyymi
Paska ja hidas palvelu
- Anonyymi
Tilautin mersuun "amg" puskurin paikallisen maalaamon kautta tuning desing:ilta koska maalaamolta tuli kolaroituun autoon muitakin osia ja luotan heidän maalausjälkeen. Puskurin mukana tuli kaksi jotain kiinnikettä joista laitoin usean kyselyn sähköpostin ja whatssapp:in kautta,en ole saanut yksinkertaiseen kysymykseen minkäänlaista vastausta! Sitten ilmeni että yksi parkkitutkan anturi ei mene paikoilleen koska kiinnike liimattu väärään kohtaan,tähän sain vastauksen että kiinnike pitää irrottaa ja liimata uudelleen. Tätä uudelleen liimausta ei oltu valmiita hyvittämään mitenkään ja jäi vaikutelma että "koita ite korjata"! Sitten käskettiin ottaa yhteyttä maalaamoon joka tilasi puskurin. Otin sinne yhteyttä ja kysyin miten asiassa edetään,ottavatko he yhteyttä tuning desing:iin? Sain kyllä asiallista palvelua,maalari aikoi ottaa töiden jälkeen liimat ja tarvikkeet mukaan ja tulee siirtämään kiinnikkeen👌 Tuli kaksi asiointia yhdellä kertaa tuning desing:in kanssa:ENSIMMÄINEN JA VIIMEINEN! EN SUOSITTELE!!
- Anonyymi
Mulla ei ainakaan mitään ongelmia ollut kyseisen firman kans. Hyvin on nopeasti paketit laitettu postiin ym.
- Anonyymi
Maksakaa klarnan laskulla, jos tulee ongelmia ni jättää maksamatta. Klarna on heihin yhteydessä ja jos ei vastaa ni ei tarvii laskuakaan maksaa!! Helppoa.
- Anonyymi
Tilasin diffusorin, ensin tuli väärä diffusori. Tietenkin sain vaihtaa tuotteen oikeaan, mutta uuden diffusorin tulo keski kaksi viikkoa ja olisi varmasti mennyt pidempäänkin jos en olisi jo kysellyt perään. Sitten se oikea diffusori tuli. Avasin paketin ja ensimmäisenä silmään iski kaikki Kiinan kielllä olevat tarrat, eli tuote aito kiinalainen. Eikun sovittamaan ja eihän se sopinut, noin 1cm liian kapea. Kuvat liikkeelle että ei tämä sovi. Vastaus oli että lämmitä diffusoria niin menee paremmin paikoilleen. Ei muovi 1cm veny sulamatta. Sanoin että haluan palauttaa tuotteen ja se sopi heille. Viikko siittä kun seurannan mukaan tuote oli heille saapunut kyselin rahojeni perään. Vastaukseksi tuli että juuri tässä avasin palauttamani paketin, viikon oli siis lojunut jossain varaston nurkassa ilman että oli sen paremmin lähdetty asiaa edistämään. No, vastaukseksi tuli että eivät hyvitä rahoja, diffusorissa jälkiä. Lähetti kuvat minulle missä tuoreita sormenjälkiä ja sormella tehtyjä naarmuja kiiltävän mustassa pinnassa. Olin tietenkin pyyhkinyt kaikki jäljet pois ennen kuin palautin tuotteen, joitain pieniä jälkiä tietenkin tuommoiseen kiiltävän mustaan muovipintaan tulee jo siittä kun siihen koskee. Viestittelyn jälkeen eivät siltikään hyväksy palautusta. Ei muuta kun tuote takaisin minulle ja avaan paketin. Diffusori aivan täynnä sormen jälkiä ja niistä aiheituneita pieniä naarmua ja kaiken lisäksi aivan hiekkapölyn peitossa. Pyyhin pinnan puhtaaksi ja kas kummaa naarmut ja jäljet mitä oli liikkeen lähemmissä kuvissa oli poissa. Pikkuisen on kusetuksen makua tässä touhussa. En siis voi suositella kyseistä liikettä kenellekkään, asiakaspalvelu tylyä. Tyhmänä luin itse vasta tilaamisen jälkeen muiden kokemuksista kyseisestä liikkeestä, olisi pitänyt lukea ennen tilausta niin en olisi tilannut.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2254767Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k233510Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2672035Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,81902Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast381257Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611219Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin104994- 30797
- 61767
- 176750