Oli äskettäin Alanyan facessa kysely, mistä kaupasta saa vaatteita kokoa 50. Arvatkaapa tuliko paljon vastauksia? Vastaan samalla. Kyllä tuli, paljon oli kokemuksia kaupoista, mistä tuonkin jättikoon vaatteita saa. Pitäisköhän muutama Efes jättää juomatta ja lähteä liikkumaan, jos normaalin kokoiset vaatteet eivät mahdu päälle. No onhan se taas todistettu, minkälaiset misukat sinne matkustavat.
Koko 50 vaatteet
15
254
Vastaukset
- Anonyymi
Sidukkavalaiden paratiisi. Rahan perään kurdilainen kaivelee ja lonii vaikka minkälaisia ihrapoimuja.
- Anonyymi
Nyt punkerot sankoin joukoin Alanyaan halavalla hakemaan urosta. Liira ei paljoo maksa. Van älkääkä tuoko niitä tänne.
- Anonyymi
Sesonki alkanut. Tahattoman komiikan näytökset alkaneet Alanyan katukuvassa. Kiitos suomalaispunkerot tästä ilmaisesta huvista, jonka tarjoatte turkkilaisille ja normaaleille suomalaisille.
Erdoganin ajama totaalinen islamisaatio etenee vauhdikkaasti. Kohta kaupoissa ei myydä ämmillle kuin seuraavanlaisia mekkoja:
https://www.youtube.com/watch?v=xUAvcQFoFi0- Anonyymi
Nazi se ämmittelee, muijittelee ja kertoo exiensä olleen elämänsä kalleimpia pilluja.
Tyyppi kertoo Pattayan palstalla kaataneensa satoja maksullisia.
Ei ole kaikki kotona tällä salaliittohörhöllä.
- Anonyymi
Koko 50 on aivan normaali M koko. 52 on L jne.
- Anonyymi
Alkuperäisen viestin kirjoittajan innoittaja kertoi kaveristaan, joka oli normaali. Ei itsestään.
Tässä naisten kokotaulukko. Totta tosiaan; n:o 50 on normaali koko; sehän on XXL:n ja XXXL:n välissä:
https://munkoko.fi/vaatekoot-ja-mittataulukot/naisten-yleinen-kokotaulukko/
- Anonyymi
Minun kokoni on 38, tai M. Ei koskaan L tai mikään 50. Voin kuvitella enemmän teltan kooksi. Mutta eivät herkkujani olekkaan Efes ja hampparit ranskalaisineen. Valkkari j a kala maistuu
- Anonyymi
Hyvä sinä. Olet esimerkillinen ja normaali ihminen.
- Anonyymi
Hei, eihän nykyään ole lihavia, vaan kehopositiivisia. Voihan niinkin pettää itseään ja kuvitella sopusuhtaiseksi. Hmm?
- Anonyymi
Hienoa että jaksat kuluttaa elämäsi muiden tarkkailuun. Mielenkiintoinen elämä ja varmasti antaa paljon. Nauti kaikesta ja matkusta edes joskus sinne Alanyaan =).
- Anonyymi
Muslimiukkelit ovat viisaita.
Pukevat akkansa säkkeihin joissa on sitten runsaasti lihomisen varaa. - Anonyymi
Niinpä, suomalaiset vaan pukeutuvat mitä tiukempiin tamineisiin läskit näkyvillä. Vai....
olisiko niillä ns säkit käyneet jo ahtaiksi? - Anonyymi
Mikä oikeus teillä on arvostella kenenkään kokoa tai ulkonäköä ?! Ihan käsittämättömiä kommentteja !
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1223481
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1282556- 242106
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.91956Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s241580Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291560Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151535Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?29994- 87952
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai63900