Varokaa huijareita!

Anonyymi

Jopa kuuluisat "tietokone turvallisuutta" myyvät keinottelevat vähittäis liikkeiden välityksellä tuotteita joita ei voi rekisteröidä käyttöön. Kun haluatte sellaisen ostaa, niin ostakaa se myyjältä joka voi sen asentaa ennen kuin maksat.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisitko avata sanomaasi vähän enemmän, kun tuosta ei ota oikein selvää, että mikä on ongelma

    • Anonyymi

      Jep kannattaa varoa lisenssiavaimia kivijalkakaupoissa. Kun ostat ei ole palautusoikeutta. Jos netissä ostaa muualta kuin viralliselta varokaa samaa, ei palautusoikeutta. Virallisten kanssa voi 14 tai 30 päivän aikana perua. Sopimuksen voi irtisanoa ei tarvii kestona maksaa.

      Suosittelen että ei osta kauppiaiden/kauppojen tyrkytyksiä. Myyvät extraa millä ei tee mitään. Helposti höynäyttää asiakkaita ostamaan lisää kun asiakas kuvittelee että pitää olla. Saavat helppoa fyrkkaa ilman menoja.

      Nuo ohjelmat ovat turhia rahastuksia. Norton, avg, bitdefender, f-secure, muut.
      Kysy lisää jos en ole vakuuttanut sinua hankkiutumaan eroon näistä. Suosittelen epäilemään kauppoja. Ei ole asiakkaan puolella vaan tulojensa. Valmistaja/merkki on myös vain rahan perässä. Markkinoi vahvasti ja maksaa kaupoille jos saa myytyä heidän tuotetta. Älä osta tarpeetonta vain siksi koska markkinointi sanoo niin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      85
      4614
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      110
      3830
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      175
      3620
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      58
      2052
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1114
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      963
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      882
    Aihe