DVD-levyt eivät toimi

Minulla on LG RC388 laite, jolla voin kopioida VHS-n DVD-lle, tai päinvastoin. Kuitenkaan kopioidut DVD-levyt eivät toimi DVD-soittimessa. Onko tehtävä mahdoton, vai joku kikka joka pitäisi tietää?
1137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En tunne laitettasi, mutta on mahdollista, että se ei sulje (finalize) levyä polton jälkeen. Jos näin on, asian voinee korjata jostakin polttoasetuksista. Jos levyt eivät sen jälkeenkään toimi muissa soittimissa, vika taitaa vaatia huoltoon viemistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hannu.savolainen kirjoitti:

Minulla on LG RC388 laite, jolla voin kopioida VHS-n DVD-lle, tai päinvastoin. Kuitenkaan kopioidut DVD-levyt eivät toimi DVD-soittimessa. Onko tehtävä mahdoton, vai joku kikka joka pitäisi tietää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu