Eli mikä sai sinut valitsemaan Toyotan.
Vain asiallisia vastuksia, kiitos.
Miksi päädyit Toyotaan?
14
55
Vastaukset
- Anonyymi
Tykkään kun auto on ankea ja ruostuu helposti. Toyotan näkeminen saa muut ihmiset aina hyvälle tuulelle, he suorastaan nauravat ääneen!
- Anonyymi
Nyt tällä yhdellä tohjotoopella alkoi taas nuo penttifantasiat.
- Anonyymi
Ainoa Toyota ollut Auris kun jäi perinnöksi. Pari tonnia sillä ajoin ja möin pois.
- Anonyymi
Toyotassa on parhaat äänet.
https://www.youtube.com/watch?v=ieJUP9O9RG8 - Anonyymi
Koska muilla autoilla ei voi tehdä näin:
https://www.youtube.com/watch?v=gxK3vFNyYxQ - Anonyymi
Alfalla ajaessani naiset flirttailivat ja automiehet tulivat juttelemaan. Harmaalla Toyotalla saan olla rauhassa, eikä tarvi edes naapurin nuorikkoa iltaisin viihdyttää.
Toyotan ankeus, huonot ajo-ominaisuudet ja ruostuminen harmittavat.
Päädyin Toyotaan hetkellisessä mielenhäiriössä, koska elämisen laatu laski reilusti. - Anonyymi
Siksi kun talvipakkasella on mukava kerätä hyytyneitten saksalaisautoilijoiden naispuoleista porukkaa lämpimän toyotan kyytiin.
- Anonyymi
Näin tojon liikenteessä. Oli väriltään harnaa. Superseksikäs auto että mult tuli liisterit. Muhahahahshshshshshsssss.
- Anonyymi
Paras hyvitys vanhasta autostani toyotalla joka ei ollut toyota. Sattui sopivasti talvirenkaat vanteineen, lohkolämmitin ja sisäpistoke asennettuna, tavaratilan suoja, 50e. Varusteet joita halusin autoon oli saatavilla tojotaan. Varusteet mitkä valitsin toyotaan olisivat nostaneet muiden samankokoluokan autojen hintaa jo reilusti yli toyotan hinnan ja lisäksi telvirenkaat ja vanteet.
- Anonyymi
Ensimmäiseen Toyotaan (Corolla liftback -88) päädyin vuonna -91 varmaankin siksi että se oli ylivoimaisen tyylikäs auto muihin merkkeihin verrattuna. Se osottautui huimasti paremmaksi autoksi kuin aikaisemmat tai rinnalla olleet ja pysyi kuvioissa vuoteen 2006 saakka, jolloin se vaihtui Corolla Versoon, joka on vieläkin käytössä ja on taas osoittautunut huimasti paremmaksi kuin rinnalla olleet merkit. Autokauppiaiden harmiksi se tulee pysymään perheessä täältä ikuisuuteen koska vaihtoarvoa sillä ei ole lähellekkään käyttöarvon verran. Tällä hetkellä kahdesta rinnalla olleesta merkistä toinen on jo lähtenyt ja toinenkin vaihtuu joksikin muuksi.
- Anonyymi
No onhan se hitsaaminen toki hauska harrastus, ja Toyotan kun omistaa niin ei tarvii miettiä että mitähän sitä tänä iltana hitsailis.
- Anonyymi
Kuule kyllä hitsattavat autot olisi lähteneet aikaa sitten - tosin olisi tuota vanhempaa pitänyt varmaan parin vuoden päästä rueta hitsaamaankin ellen olisi tarvinnut sen tilalle erilaista autoa.
- Anonyymi
Toyota on yksinkertaisesti paras auto. Se ei ruostuja on kestäväja vähävikainen.
haluan nauttia ajamisesta lämpimällä autolla ja haluan todellakin päästä varmasti paikasta toiseen enkä halua että autoni ruostuu kuten edellinen skoda octavia, siksi vaihdoin toyotaan ja merkissä pysyn.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2599658K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1665411Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1555055PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *624721- 1822204
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.112145Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2991766- 881478
- 151135
- 411083