Voisikos joku asiallisesti kertoa, mikä ihme on Habbo Hotel? Kiitos!
Kysymys!
Thron!
5481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
se on sellanen hotelli johon tehään oma jäbä ja sit sill liikutaan ja vaihellaan kamaa ekat kamat saa ostamalla habbo koleja tai kerjäämällä.
Ensinnäkään habbo hotelli ei pyöri kamojen ympärillä. Se on chatti, jossa pystyt keskustelemaan muiden kanssa. Ekaks teet hahmon ja sitten voit tehdä huoneen. VOIT myöskin käyttää rahaa ja ostaa tavaroita. Yleisesti habboa käytetään chattailuun. Sinä itse päätät haluatko tuhlata rahojasi piirrettyihin tavaroihin. Kaikki muu (chattailu,kirjautuminen ym.) on ilmaista.
joltain tuli todenmukainen eikä mikää Vähäsbahabap on iwhqa niinwqqqqq jas iel on kmaksiim ilkams !! Olen ylpeä sinusta ^^'
Ihan kiva paikka. Saat tavallaan chattailla muiden ihmisten kanssa, mutta voit pukea hahmosi. Kamojakin voi tilata,tosin siinä nyt ei ole mitään järkeä..
Nooh... Noi edelliset neuvot oli ihan ok. Mutta lisäisin vielä Habon netti osoitteen: http://www.habbohotel.fi/habbo/fi/
;)