Miten tulla kuuluisaksi

Anonyymi

Miten tulla kuuluiskasi

12

3374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten tulla kuuluisaksi

      • Kuuluisuutta on ensinnäkin monen tasoista. Voit tulla kuuluisaksi kotikylässäsi tai maakunnassasi, mutta voit saavuttaa kuuluisuutta myös maan rajojen ulkopuolella ja tulla jopa maailmankuuluksi.

        Tee jotakin uskomatonta ja persoonallista. Keksi jotakin mitä kukaan nero ei ole osannut keksiä, luo verratttomia taideteoksia, kehitä jokin (mielellään hyvin erikoinen) taito tai tyylisuuntaus huippuunsa ja esittele sitä televisiossa tai muussa mediassa. Hanki hetkessä valtava omaisuus ja lahjoita se näyttävästi hyväntekeväisyyteen jne. jne.

        Ole valmis tekemään tavaton määrä työtä. Monet kuuluisat henkilöt ovat ponnistelleet kauan ja määrätietoisesti pitkiä aikoja tullakseen kuuluisiksi ja työskennelleet kenties vieläkin kovemmin pysyäkseen kuuluisina. Toisaalta on mahdollista tulla kuuluisaksi silkalla onnellakin, vaikka se ei olekaan kovin todennäköistä. Esiinny realitysarjassa tms.

        Tälle palstalle kirjoittamalla ei tule kuuluisaksi, vaikka kysyisi samaa asiaa kahdesti ja jättäisi kysymysmerkin kirjoittamatta kummallakin kerralla.
        Tällä palstalla ei saavuta kuuluisuutta, vaikka kyselisi Sims-peleihin liittyviä asioita ja jättäisi mainitsematta mikä peliversio on kyseessä.
        Tällä palstalla kukaan ja mikään ei ole mitään, mutta _tunnetuksi_ voi kuitenkin tulla kirjoittelemalla vaikkapa omalla rekisteröidyllä nimimerkillään.


    • Anonyymi

      Lue Joel Hallikaisen kirja.

      Katso poliitikkoja, jos teet pienenkin virheen, olet hukassa. Miksi haluat joutua kaikkien töllisteltäväksi. Et pääse lähinpään K-markettiin rauhassa. Alkoon sitä vähemmän

      • "Lue Joel Hallikaisen kirja.

        Katso poliitikkoja, jos teet pienenkin virheen, olet hukassa. Miksi haluat joutua kaikkien töllisteltäväksi. Et pääse lähinpään K-markettiin rauhassa. Alkoon sitä vähemmän "

        Hyviä pointteja! Lakerikengistä tehdään iso numero ja lautakasa pihalla voi raskauttava juttu.

        Entä miten olisi jos kirjoittaisi niin hyvän ja mielenkiintoisen kirjan että Joel Hallikainenkin sen innostuisi lukemaan? (Olen esiintynyt samassa konsertissa J. Hallikaisen kanssa ja vaihtanut muutaman sanan. On hieno esiintyjä ja mielestäni todella hyvä tyyppi. Kirjaansa en vielä ole lukenut, siitä miinukset minulle.)

        Mitä poliitikkojen virheisiin tulee, niiden julkistaminen kannattanee leimata tuoreeltaan poliittiseksi ajojahdiksi. Jos siinä onnistuu jatkuvasti ovat asiat vielä hyvällä tolalla ja avustajakaarti on toiminut kuten pitääkin. Kuuluisuus on vain entisestäänkin kasvanut. Alkoon voinee laittaa bulvaanin - varsinkin jos on kovin kehuskellut omalla raittiudellaan - ja marketista voi luultavasti tilata päivittäistavarat kotiin.


    • Anonyymi

      Miten tulla laulajaksi?

    • Anonyymi

      Miten tulla laulajaksi?

    • Anonyymi

      autoitte minua tosi paljon kiitos ja hyvä sivusto

    • Anonyymi

      eiku laatu huppari sivustolla käykää

    • Anonyymi

      käykää laatu huppari sivustolla

    • Anonyymi

      siä on nytten 25 prossaa aleeee

    • Anonyymi

      Haluaisin tulla kaverikaa tähdiksi

    • Anonyymi

      Kuuluisaksi tulee jos on Isot Munat, kaikilla menestyvillä miehillä on Isot Munat, pitää olla saunassa haarat levällään ja kertoa härskeimmät vitsit niin tullaan kuuluisaksi. Sitten pitää mennä kuselle sellaisten miesten kanssa joilla on Isot Munat

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      423
      6111
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      87
      5450
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4434
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      54
      3986
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      74
      3924
    6. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      3
      3596
    7. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      187
      3522
    8. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      121
      3264
    9. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      70
      3239
    10. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2299
    Aihe