Kovasti sataa hyvää perussuomalaisille seuraavia eduskuntavaaleja ajatellen ja nykyisen hallituksen muodostajan ylimielisyys kostautuu kun nyt perussuomalaisia äänestäneitten lisäksi tulee aina vain enemmän äänestäjiä.
Hallituksen tekijä
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi tarvitsee maahanmuuttajia paikkaamaan työvoimapulaa ja kestävyysvajetta. Äänestäkää rasismia ja umpimielisyyttä vastaan!
- Anonyymi
KELAko ne palkat maksaa, kun vasta kerrottiin, että sielläkin alkaa olla maksuvaikeuksia?
- Anonyymi
Miksi Rinne ei puhu enää mitään arvoista?
Osuiko omaan nilkkaan? - Anonyymi
Ei noista 2015 tulleista ole minkään tekijöiksi, kyllä se työvoimapula paikataan toisella tavalla maahan tulevista.
2015 tulleista varsin 90% ei halua muuta kun loisia tässä sinisilmäisten maassa. Kusessa ollaan ton Rinteen kanssa...kohta suuri työttömyys ja suuret velat..
- Anonyymi
Jos tuolla suunnitellulla kokoonpanolla syntyy hallitus niin kusessa ollaan ja sitä ennen Rinteen, kanki-Kaikkosen ym takit ovat kääntyneet moneen kertaan ja hallituksen vasemmiston ja rkp naiset ovat vain rekvisiittaa tollojen pyörityksessä. Kansa saa taas pettyä kun huomaa tulleensa petetyksi. Rahaa palaa ja velkaa otetaan.
- Anonyymi
Tavalliselle ihmiselle on aivan sama ketkä on valittu eduskuntaan tai mitkä puolueet on hallituksessa.
Valittajia ja haukkujia on aina on siellä ketä tahansa. - Anonyymi
Kokoomus on nostannut valtiovelan 60 miljardista 100 miljardiin ja pelottelee velan lisäyksestä.
- Anonyymi
Eikös tuo entinenkin hallitus hajonnut ennen aikojaan.
- Anonyymi
Rinne saa slaagin ennen kuin tulee 4 vuotta täyteen. Puoliksi on jo haudassa.
- Anonyymi
Minkä kokoiset rinnat pitää naisella olla että voi antaa arvonimen HinkkiHelena?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke261799- 1051458
- 771401
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671026- 61892
- 47876
- 64843
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t27810Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62787- 127755