Mistä löytyisi ystäviä?

Anonyymi

Jotain vinkkejä mistä voisi löytää samanhenkisiä ystäviä?
En tarkoita kirjoittelua tällaisilla keskustelupalstoilla vaan että ihan ystävystyisi ja voisi viettää aikaa yhdessä höpötellen henkiseen kasvuun liittyvistä asioista yms.
Suomi24 treffit ei varmaan ole ihan oikea paikka etsiskellä samoista asioista kiinnostunutta oikeasti vain ystävää sukupuolesta riippumatta?
Olen tutkaillut paikallisten yhdistysten yms. luentoja tms. muttei juurikaan tunnu mitään olevan eikä ne vähät mitä tarjolla olisi, oikein kolahda. Enkä toki tiedä olisko sellaisissa paikoissa mahdollista tutustua ja ystävystyä.

Olen ehkä enemmän kallellaan ns old ageen kuin new ageen mutta kuitenkin :) Jos sillä merkitystä. Ilmianna itsesi tai "salaseurasi" :)
Asustan Varsinais-Suomessa.

8

1900

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen kuullut vähän nimeltä mainitsemattomasta lähteestä, että tyyppi, jolla on maili "wft0 at suomi24.fi" (korvaa at @-merkillä) olevinaan tietää joitakin sananlaskuja, jotka ovat enemmän Uutta kuin Vanhaa testamenttia tai miten sitä nyt kutsuisi uskonnollisia asioita peruskeskustelussa loogisesti - ei ainakaan psykiatristen hoitajien kanssa mitenkään.

      Jos kaipaat kirjasuosituksia, niin kuin useimmat, on E. Tolle, Mindfulness-oppaat, yms. "rituaalipelleily" varmaan oikein antoisaa. Rituaalilla kuvailen tilanteita joissa ihmiset liikuttelevat kehoaan ja joitakin "mystisiä esineitä" paremman sadon ym. toivossa.

      Tuosta mailista ei kyllä liikene kuin vitsejä, koska sitä tämäkin viesti on. Eikös kaikki henkisyys ole pelkkää vitsiä esim. koululaitoksemmekin mielestä?

    • Älä etsi ystävää täältä.

      Ystävä on lähikaupassa. Ystävä on naapurissa. Mene uimahalliin. Puhu ihmiselle. Aloita harrastus, vaikka mikä. Ystävä on ulkona istumassa rannalla, valokuvaamassa tai yhtä yksinäinen kuin sinä.

      Minäkin olen ystäväsi:

    • On Minä Olen tapahtuma Finlandia talolla 8 ja 9 päivä helmikuuta.
      Minä voin tavata Missä me siellä tavataan?

    • Anonyymi

      Oletko kokeillut astraaliulottuvuus x157MNV6:tta? Jospa sieltä löytyisi.

    • Anonyymi

      Korkeammasta tietoisuudesta voi tulla viestejä ystävältä.

    • Anonyymi

      Aurinkokivi Deitistä voisi löytyä: www.aurinkokivi.com

      • Anonyymi

        Voiko tuolta löytää oman kaksoisperäliekin?


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1077
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      609
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      38
      562
    Aihe