Menkat? Pojalla?

Anonyymi

Olen 16 vuotias poika ja minulla on menkat vai onkohan se jokin muu sairaus? Minulla tulee mieleen siit se kun söin eilen paljon punajuuria kun olivat alennuksessa. Pitäisikö mun mennä lääkäriin vai katsoa onko minulla muna vai pimpsa kun en tiedä?

7

214

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lääkäriin vaan. Ei oo 16v pojalla normaalia tuommonen. Ittellä 42v miehellä menkat jo arkipäivää mutta ei noin nuorella pitäisi menkkoja olla.

      • Anonyymi

        Punajuurta se vaan on


      • Anonyymi

        Kiitos tiedosta kuulin äsken että valtio peittelee että vain naisilla on menkat kuulin äsken yheltä tuomakselta näin!


      • Anonyymi

        Se mitä kohduksi luulit, on virtsarakko ja sieltä tulee punajuuren värjäämää ureaa. Olen itse kokeillut, niin tiedän


    • Anonyymi

      sulla on harvinainen pitkäjuurinen aivotyrä, siksi oireita on niin alhaalla.

    • siis ite olisisn menossa jo lääkäriin!!! kuulostaa tosi pahalle! ite 12-v poika ja nyt pelkään että minullakin alkaa menkat ://

      • Kai sinä nyt tajuat, että aloittaja trollaa?

        Toivottavasti sinä et ole samanlainen.


    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      136
      2342
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      66
      2251
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      59
      1928
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      72
      1625
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      98
      1470
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      97
      1461
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      117
      1347
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1210
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1181
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      79
      1103
    Aihe