Saako marsulle antaa soseita. Niinku esim marja/hedelmäsoseita? Koska ainakin hamstereille saa antaa niin saakohan marsuille?
Saako antaa?!
1
201
Vastaukset
- Anonyymi
Marsut ovat fysiologisesti heinänsyöjiä, joten marjat ja hedelmät ovat yksinkertaisesti liian sokeripitoisia marsuille, jotka eivät ole kehittyneet niin kalori- ja hiilihydraattipitoista ravintoa syömään. Pienen palan hedelmää tai vaikka muutaman marjan voi joskus antaa herkkuna, mutta jos näin on pakottava tarve tehdä, niin suosisin tuoreita, kokonaisia marjoja ja hedelmiä. Niissä on sentään yhtenä hyvänä puolena kuidut, mutta soseusetuissa ei ole edes tätä yhtä hyvää plussaa. Niinpä marsuille ei moista pidä mennä antamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1503187Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482502Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512435- 982115
- 241883
- 231632
- 301616
- 1611484
- 341253