Eli mulle tuli ostotarjous Vantaalta, jossa sanottiin että oon sijalla 1. Oon ekaa kertaa asoa hakemassa niin osaatteko sanoa miten varmasti saan asunnon?
Sija 1, kuinka varmasti saan asunnon?
8
126
Vastaukset
- Anonyymi
Siis tietenkin 100%.Jos on rahaa maksaa asomaksu ja ei omaisuutta liikaa
- Anonyymi
Vastaat ajoissa, että hyväksyt tarjouksen ja jos rahoitus kunnossa / järjestyy nopeasti ja kaupunki ei näe mitään estettä sinulle asunnon myöntämisessä, niin 100% varmahan tuo on. Eli varallisuutta (alle 55 v) ei saa olla liikaa ja kai tarvekin pitää osua jotenkin kohdalleen.
Jos sinulla sattuu olemaan varallisuutta ennestään, niin siitä pitää olla riittävän tarkka tieto. Talletuksista ym. tiliote ja asunto-osakkeesta välittäjän arvio. Toki velat/lainat vähennetään arviohinnasta. - Anonyymi
Sija 2 voittaa koska kakkonen on ykkönen.
- Anonyymi
Mä olen aina sijalla 3 tai 4 vaikka vuosi sitten haettu numero....jotkut pitää jemmassa ja sitten ne hakee jotain ihme asuntoa kaukaa keskustasta!
- Anonyymi
Vantaalla saa myös mamut naapuriksi ilman lisähintaa...
- Anonyymi
Mieluummin Mamu kuin subutexia suoneen laittava ihmisloinen
- Anonyymi
Onko tämä oikea paikka irvailla ihmisiä jotka lääkitsevät ja hoitavat isteään esim. Subutex- tai vaikkapa HIV- tai sydän- tai muilla lääkityksillä mitä ikinä onkaan? Miten se vaikuttaa asumiseen missä tahansa kuten aso-asunnoissa, jos ihminen hoitaa itseään tai läheisiään?
Kysyn vaan, silti vastausta en kaipaa!
- Anonyymi
Niin kuin muut ovat jo vastanneetkin, ykkönen on ykkönen jos kaikki kunnossa.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370