Onko kukaan lentänyt lomalentoja getjet airlinesillä?onko mitään myyntiä lennolla?penkin välit yms kaikki kokemukset olisi tarpeen kuulla jos on.
Getjet airlines
Anonyymi
3349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No ainakin Finnairin reittilennoilla Getjetin koneissa on todella pieni penkkiväli, paitsi muutamalla ensimmäisellä rivillä ja hätäpoistumisreitillä.
No, muutama vuosi sitten oli paluulennolle Krakowa - Helsinki vaihdettu opereoivan lentoyhtiön taholta Get Jet ja kone ja lento oli todella hirveä.
Jo kentällä koneeseen käveltäessä ja koneen nähdessämme käsitys heikosta tasosta tuli ilmi.
Lentoon pääsy nousussa oli niin vaivaloista ja konen niin voimakkaasti oikealle kallistunut, että itsekin muutoin täysin ilman mitänkäänlaista lentopelkoa oleva, ajattelin, että tässäkö tämä matkanpää nyt koitti.
Lentopelkoiset olivat kauhuissaan ja nuoret miehtkin totesivat, onpa järkyttävä kokemus - ei uudelleen - ei ikinä.
Matkustamon varustus oli itäblokin tyyliin- muutamista penkeistä kokonaan (käytävän puoleisista) puuttui kokonaan käsinoja - vain jesarilla teipattu, ettei terävät alumiinit törrötä. Istuimet oli nk. syvään istuttuja eli istuinosa syvällä kuopalla.
Finnair oli aiemmin vuokrannut käyttöönsä, mutta irtisanonut vuokrasopimuksen juurin ala-arvoisten koneiden takia. Norwegian oli ottanut "avukseen" reitille Krakowa - Helsinki.
En todellakaan enää lentäisi ko. koneilla - en suosittele.
Ei kukaan.