Onko hyvä? Millainen aamiainen? Entä hotellin ravintolat ja yökerho?
Olisi kiva kuulla kokemuksia! Kuvista päätellen ihan hieno hotelli, toivottavasti livenäkin :)
Olisi kiva kuulla kokemuksia! Kuvista päätellen ihan hieno hotelli, toivottavasti livenäkin :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
vaikea arvata mitä olet vailla. Asiallinen hinta-laatusuhde mielestäni hotellilla.
Monissa Tallinnan hotelleissa yöpyneenä voin sanoa, että ainoa hotelli Tallinnassa on VIRU. Jos esim. ostat risteilyn johon kuuluu hotelliyöpyminen, ()halpa) kun menet reseptsuuniin sisäänkirjoittumaan , nii kysy(jos ei vielä sulle ole kaupattu "parempi hune pikku rahalla" Olen yleensä saanut busines glas luokan huoneen n. muutamalla kympillä. Kysy vai vihkaa. Viruhan on siis ehdottomasti Tallinnan parhaalla paikalla ja vallankin jos meney omalla autolla niin siinä pihassa on poika joka huolehtii autostasi ympäri vuorokauden pikkurahalalla. ÄLÄ JÄTÄ VIRUKESKUKSEN PARKKITALOON YÖKSI AUTOASI!!!!!!
Onhan sitä nyt Tallinnassa kunnon hotellejakin kun se kiskuri Viru.Olympia,Radisson SAS.Tallink. jossa taso on samaa luokkaa jos ei nyt jopa parempikin.Virusta et varmasti saa parilla kympillä minkäänlaista huonetta tai extraa omaan huoneeseen hintahan on sama kun suomessakin.
Aamiainen, respapalvelut ja aulabaari ihan kansainvälistä A-luokkaa. Ehkä mulla on ollut tuuria, mutta asiakaskuntakaan ei ole ollut sitä perinteistä suomalaista kaljakärry-ranteeseen-sidottuna-jengiä. Huoneet on vähän pieniä, mutta hyvin varusteltuja. Mukava fiilis siinä ihan keskustassa majailla. Hintansa väärti on ollut.
Oltiin viimekesänä Tallinkin hotellissa ja kyllä se oli ihan hieno hotelli. Huoneet oli ihan kivat ja oikein hyvä aamiainen. Kävimme yöllä alakerran yökerhossa, siellä oli enimmäkseen suomalaista porukkaa tanssimassa. Ja siinähän se on ihan keskustassa, jos siellä ei ole tarpeeksi menoa, niin lyhyt matka muihin kuppiloihin.
Mulla ei ainakaan ole mitään negatiivista sanottavaa Tallinkista!