Uuusi rahastus

Anonyymi

4

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Markun muija menee painossa kohta huutiukon Helistä ohi. Taitaa olla sillä suunnalla paikkakunnan väkilukuun suhteutettuna Suomen lihavimmat naiset?

    • Anonyymi

      Nyt en jaksa uskoa kyllä,että tuota kirjasta tulisi mikään bestselleri,koska tuo on jo sellanen laji.Tsemppistä kuitenkin valisemallasi tiellä.

    • Anonyymi

      Mitä ne rengin käteen puhaltelu kuvat tarkoittaa joita oli jo näytillä Iltasanomissa. Ja luulenpa vaan että ABC kirjamyymälöistä kirjan saa syksyllä 1 eurolla, nyt mukamas ennakkomyynnissä tarjous reilu 20 €. Ihan humpuukikirja, myymälässä selailu riittää niin on nähnyt koko jutun.

    • Anonyymi

      Markku voisi neuvoa kirjassaan miten tehdään linnunpönttö, vaikka kyllähän lapset tekevät niitä puutyö tunnilla koulussa muutenkin. Kirjaanhan on pakko saada jotain aiheitakin, niin ottaisi taas "pinterestin " esiin puhelimestaan, sillä sitähän se aina selaa ohjelmissaa. Minusta tuntuu, että tässä kirja ja kortti hössötyksessä alettiin matkia noita mielensäpahoittajasta tehtyjä kortteja. Karvalakki, ruutupaita, pussihousut, saapikkaat, vanha matkalaukku, ei siis mitään uutta. Kyllähän maailmaan kaikkea mahtuu, ja itsestään voi luulla vaikka mitä.

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      55
      2537
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1682
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1640
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1525
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1508
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1198
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1041
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1012
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1002
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      954
    Aihe