Missä iässä kehtaa ostaa harrikan?

Pitääkö olla yli 60-vuotias?
2295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Enemmän se on useimmilla lompakosta kiinni. Hieno HD maksaa helposti 40000€ eikä kaikilla ole heittää sitä harrastukseen. Ei itsellänikään. On tyydyttävä alle 20000€ Ducateihin. Kehtaa ostaa jos nyörit riittää.

Äänestä

Voi ostaa nuorempanakin jos on erektio-ongelmaa.

Äänestä

On nuita harrastuksia siunaantunut tuon lisääksi että tuntuu. No siellä tilatulla nähtäville niin katotaan

Kääntääpä kone oudoksi tekstiä se on tää mobiili huono juttu.

Äänestä

Harrastukset painaa viiskymppistä ja nelikymppisenä se alkoi. Vaatii paljon antaa vähän.

Äänestä

Hirmuväännöt mun koneessa se on älytön vääntö joo brittivehje se pitää olla.

Äänestä

Kun nää vehkeet on pitääs joskus ajaa se reessä välillä. Ei muuta tissiä.

Kun tää eli oo rollaasa vaan koettua elämää

Äänestä

Pitäs lähtee asenteleen kamat kassiin laitoin pari laukkua ja virtalähteen akkyliitoksineen. Ite rakentelin sen. Eli käyhä kyläsä kahvilla niin katotaan.

Äänestä

Mullra ei oo ennää aikaa jauhaa paskaa täällä oikkeesti alkaa kalenteri täyttyyn ja loma pukkaa päälle. Eli laita se pyörä

Äänestä

Eli kuinka keskusyella kun mennään eri levelillä ei kuinkaan.

Äänestä

IKä ei ole rajoite jos pää on tyhjä viisaista ajatuksista aiemmin. Eipä juuri turhempaa vapaa-ajan viettoa olekaan kuin moottoripyörällä ajelu.

Äänestä
  • Kyllä. Moottoripyörät ja mopot ovat todellisille tyhjäpäille. Menkää vaikka juoksulenkille.

    Äänestä

Niin mutta olennaisinta on keuliiko se Harrikka? Jos ei, jääköön kauppaan.

Äänestä
  • Miksi kaikella pitää keulia? Mitä hienoa siinä on? Moottoripyörissä, polkupyörissä ja autoissa on tarkoituksella myös etupyörät.

    Äänestä

On kyllä niin sekavia kirjoituksia tässä ketjussa, että ei varmasti ole selvinpäin kirjoitettuja.
HD = HuumeDiileri

Äänestä

Mulla pili keulii vaix oon jo 76v. Taitaa olla kusistondis, mut Dacia on parkkipaikalla. Oon hinttapuli.

T: rupimuna

Äänestä
  • Hyviä eläkepäiviä sinulle Kurko.

    Äänestä

Jos haluat tehdä itsestäsi naurunalaisen niin siittävaan , veikkaan että naurut on melkoiset selkäsi takana , ja ootas kun se romu jättää tielle niin javot :) :):)

Äänestä

Harley Davidson on kevyt homopatja! Sanoi Boss Hoss myyntimies minulle!

Äänestä

Ensiksi pitää olla rahaa ostaakseen fillarin allensa.

Toisekseen pitää olla voimassa oleva ajokortti ajaakseen.

Kolmanneksi pitää olla vakuutukset jne kulut maksettuna

Neljänneksi pitää olla ajovarusteet ostettuna ettei mene pelkäksi omilla kylillä vartin ajeluksi.


Nämä kun tietää, voi rahattomat, lahjattomat, työttömät elintapaluuserit pitää kuononsa kiinni :D

Rahamiehet ajelee.

Äänestä
  • Aika harva niitä käteisellä ostelee! Velaksi tämä kansantalous pyörii, niinkuin koko maailmantalous!

    Äänestä

JOs kehtaa ostaa brändin joka ei ole muutakuin se.
Moottoripyöriä on muitakin.

Äänestä
  • Onhan siinä se erikoinen "päpätys" josta niin monet "saavat" nauttia koska mekaaniset metelit peitellään tyhjillä pako-putkilla.

    Että silleen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pitääkö olla yli 60-vuotias?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu