Lienee normisettiä että kuski polttaa päreensä ja vispaa rattia eestaas että pysyy kaistalla.
Mites suzukin ohjattavuus
16
167
Vastaukset
- Anonyymi
"Mites suzukin ohjattavuus"
-Kiitos kysymästä, ohjattavuus on kertakaikkiaan erinomainen. Voin jo nyt sanoa parin vuoden kokemuksella, että seuraava autoni on neliveto, automaatti ja merkiltään Suzuki.
Muatta arvaapa minkä auton koeajokertomuksesta on kyse:
Ohjauspyörän kautta ei välity minkäänlaista tuntoa renkaiden tekemisistä, mutta auto kääntyy yllättävän ketterästi. Yhdessä lievästi pintakovan jousituksen kanssa tunnelma on lähes poukkoileva.
Luulisin että osaat arvata mistä automerkistä on kysymys?
ps. oletkos saanut vatsaasi yhtään rauhoittumaan? - Anonyymi
Meni olkapäät huanoon kuntoon, kun joutu vispaamaan rattia eessuntasssun.
- Anonyymi
"Ohjauspyörän kautta ei välity minkäänlaista tuntoa renkaiden tekemisistä, mutta auto kääntyy yllättävän ketterästi. Yhdessä lievästi pintakovan jousituksen kanssa tunnelma on lähes poukkoileva. "
Niin minkähän mahtikonsernin tekeleestä lienee kysymys?
- Anonyymi
Aloittaja on tämä sama keskenkasvuinen, jolla ei näytä olevan mitään tekemistä vaikka ope antaa läksyjä joka päivä. Tuosta ei hyvä seuraa.
- Anonyymi
Muhahahahahshshshsssss. Aloittaja on oikeassa kun kovin sanankääntein arvostelee suzukin ohjausta. Tuntuu siltä kuin että ohjauksen suunnittelussa on tehty ISO VIRHE. EI KULJE SUORAAN. TOISTAN EI KULJE SUORAAN.
- Anonyymi
Paremminkin itse aloittajan suunnittelussa ja toteuttamisessa on tehty selvästikin pahoja virheitä....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muhahahahahshshshsssss. Aloittaja on oikeassa kun kovin sanankääntein arvostelee suzukin ohjausta. Tuntuu siltä kuin että ohjauksen suunnittelussa on tehty ISO VIRHE. EI KULJE SUORAAN. TOISTAN EI KULJE SUORAAN.
T-cross oli koeajossa vuorokauden ja Suzuki on ja pysyy vielä kulkuneuvona ,kun on luotettavasti palvellut 4 vuotta.Siis ei vaihtoon.
Suuresti ihmettelen miksi volsu keikkuu vuodesta toiseen rekisteröintien ja testien kärkisijoilla.
- Anonyymi
Siinäpäs onkin kummeksumista, invataxeissa paljon on Caddyjä, muissa Passatteja. Muutenkin uusia Wolsuja tulee paljon vastaan, onko ihmiset muka niin tyhmiä?
- Anonyymi
ainakin vokkelon ostajat ovat vähän nenästä vedettäviä. Katsovat mikä myy parhaiten ja sellaisen ostaa. Aiemmin se oli Toyota Corolla nyt joku skoda ja kohta taas joku mikä.
Kyselepä Suzukin omistajilta, jotka itse ajavat autollaan päivittäin. Heillä ei ole ohjausongelmia. Nämä ongelmat ovat vain täällä palstalla sellaisilla, jotka eivät ole Suzukilla koskaan ajaneetkaan.
Ihme touhua.
- Anonyymi
Kävimpä minäkin koeajamassa t-crossin. Mielestäni ohjaus ei siinä ollut yhtään sen kummoisempi kuin vitarassa. Suzukin laatuun vw ei yllä joten ihmettelen suuresti miksi ihmiset ostavat vokkeloita. Kertokaa miksi.
Suuri osa ihmisistä on helposti manipuloitavissa. Kaikki eivät myöskään seuraa tekniikan kehitystä, autojen luotettavuuden mittaustuloksia, jne.
Ps. Olen myös ajanut Suzuki Vitaraa varsin perusteellisesti ja myös moottoriteillä. Ohjauksessa ei todellakaan ole mitään ongelmaa eikä häpeämistä kilpailijoihinsa verrattuna.
- Anonyymi
Vitara voisi olla huomioon otettava seuraava auto jos vain saisivat ohjauksen edes joltiseksi. Nykyisen Vitaran ohjauksen tunnottomuus ja auton vaeltelu ei juuri innosta.
Mazdalla mennään vielä toistaiseksi. Vitarasta tulee varmaan uusi malli ihan lähiaikoina. Nykyinen alkaa olla jo iäkäs ja vanhahtavasti muotoiltu.- Anonyymi
sinulla näyttää olevan kovin suppea sanavarasto. joka toinen sanakin näyttää olevan "he". Mitäs jos siirtyisit lukemaan kirjallisuutta, voisit vaikka vahingossa viisastua ja kuluttaisit aikasi paremmin kuin roikkumalla näillä palstoilla joka ikinen päivä.
aloittaja varmaankin tarkoittaa skoda oktavian heikkoa ajettavuutta, pompottaa ja ajosuuntaa saa korjata kokoajan, vähänkään jos sivutuulta niin ajaminen käy jopa vaaralliseksi.
- Anonyymi
Tää on just suoraan kuin suzukin ohjekirjasta. Ajaminen on vaarallista suzukilla jos vähänkin on sivutuulta. Silloin kuskin kädet vispaa suzukissa ja ajamisesta tulee heittelehtivää.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2539484Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu1527712K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1545301Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1524973PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *594680Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko1054350Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1364194- 1712025
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91879Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2901666