Mites suzukin ohjattavuus

Anonyymi

Lienee normisettiä että kuski polttaa päreensä ja vispaa rattia eestaas että pysyy kaistalla.

16

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Mites suzukin ohjattavuus"

      -Kiitos kysymästä, ohjattavuus on kertakaikkiaan erinomainen. Voin jo nyt sanoa parin vuoden kokemuksella, että seuraava autoni on neliveto, automaatti ja merkiltään Suzuki.

      Muatta arvaapa minkä auton koeajokertomuksesta on kyse:
      Ohjauspyörän kautta ei välity minkäänlaista tuntoa renkaiden tekemisistä, mutta auto kääntyy yllättävän ketterästi. Yhdessä lievästi pintakovan jousituksen kanssa tunnelma on lähes poukkoileva.

      Luulisin että osaat arvata mistä automerkistä on kysymys?


      ps. oletkos saanut vatsaasi yhtään rauhoittumaan?

    • Anonyymi

      Meni olkapäät huanoon kuntoon, kun joutu vispaamaan rattia eessuntasssun.

      • Anonyymi

        "Ohjauspyörän kautta ei välity minkäänlaista tuntoa renkaiden tekemisistä, mutta auto kääntyy yllättävän ketterästi. Yhdessä lievästi pintakovan jousituksen kanssa tunnelma on lähes poukkoileva. "

        Niin minkähän mahtikonsernin tekeleestä lienee kysymys?


    • Anonyymi

      Aloittaja on tämä sama keskenkasvuinen, jolla ei näytä olevan mitään tekemistä vaikka ope antaa läksyjä joka päivä. Tuosta ei hyvä seuraa.

      • Anonyymi

        Muhahahahahshshshsssss. Aloittaja on oikeassa kun kovin sanankääntein arvostelee suzukin ohjausta. Tuntuu siltä kuin että ohjauksen suunnittelussa on tehty ISO VIRHE. EI KULJE SUORAAN. TOISTAN EI KULJE SUORAAN.


      • Anonyymi

        Paremminkin itse aloittajan suunnittelussa ja toteuttamisessa on tehty selvästikin pahoja virheitä....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muhahahahahshshshsssss. Aloittaja on oikeassa kun kovin sanankääntein arvostelee suzukin ohjausta. Tuntuu siltä kuin että ohjauksen suunnittelussa on tehty ISO VIRHE. EI KULJE SUORAAN. TOISTAN EI KULJE SUORAAN.

        T-cross oli koeajossa vuorokauden ja Suzuki on ja pysyy vielä kulkuneuvona ,kun on luotettavasti palvellut 4 vuotta.Siis ei vaihtoon.
        Suuresti ihmettelen miksi volsu keikkuu vuodesta toiseen rekisteröintien ja testien kärkisijoilla.


    • Anonyymi

      Siinäpäs onkin kummeksumista, invataxeissa paljon on Caddyjä, muissa Passatteja. Muutenkin uusia Wolsuja tulee paljon vastaan, onko ihmiset muka niin tyhmiä?

      • Anonyymi

        ainakin vokkelon ostajat ovat vähän nenästä vedettäviä. Katsovat mikä myy parhaiten ja sellaisen ostaa. Aiemmin se oli Toyota Corolla nyt joku skoda ja kohta taas joku mikä.


      • Kyselepä Suzukin omistajilta, jotka itse ajavat autollaan päivittäin. Heillä ei ole ohjausongelmia. Nämä ongelmat ovat vain täällä palstalla sellaisilla, jotka eivät ole Suzukilla koskaan ajaneetkaan.
        Ihme touhua.


    • Anonyymi

      Kävimpä minäkin koeajamassa t-crossin. Mielestäni ohjaus ei siinä ollut yhtään sen kummoisempi kuin vitarassa. Suzukin laatuun vw ei yllä joten ihmettelen suuresti miksi ihmiset ostavat vokkeloita. Kertokaa miksi.

      • Suuri osa ihmisistä on helposti manipuloitavissa. Kaikki eivät myöskään seuraa tekniikan kehitystä, autojen luotettavuuden mittaustuloksia, jne.

        Ps. Olen myös ajanut Suzuki Vitaraa varsin perusteellisesti ja myös moottoriteillä. Ohjauksessa ei todellakaan ole mitään ongelmaa eikä häpeämistä kilpailijoihinsa verrattuna.


    • Anonyymi

      Vitara voisi olla huomioon otettava seuraava auto jos vain saisivat ohjauksen edes joltiseksi. Nykyisen Vitaran ohjauksen tunnottomuus ja auton vaeltelu ei juuri innosta.
      Mazdalla mennään vielä toistaiseksi. Vitarasta tulee varmaan uusi malli ihan lähiaikoina. Nykyinen alkaa olla jo iäkäs ja vanhahtavasti muotoiltu.

      • Anonyymi

        sinulla näyttää olevan kovin suppea sanavarasto. joka toinen sanakin näyttää olevan "he". Mitäs jos siirtyisit lukemaan kirjallisuutta, voisit vaikka vahingossa viisastua ja kuluttaisit aikasi paremmin kuin roikkumalla näillä palstoilla joka ikinen päivä.


    • aloittaja varmaankin tarkoittaa skoda oktavian heikkoa ajettavuutta, pompottaa ja ajosuuntaa saa korjata kokoajan, vähänkään jos sivutuulta niin ajaminen käy jopa vaaralliseksi.

      • Anonyymi

        Tää on just suoraan kuin suzukin ohjekirjasta. Ajaminen on vaarallista suzukilla jos vähänkin on sivutuulta. Silloin kuskin kädet vispaa suzukissa ja ajamisesta tulee heittelehtivää.


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      193
      3900
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      60
      3282
    3. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      229
      2682
    4. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      261
      2290
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      80
      1949
    6. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      25
      1576
    7. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      38
      1511
    8. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      53
      1377
    9. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      70
      1248
    10. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      100
      1100
    Aihe