Niin.
Siellä he nyt sitten taas ovat tanssilattian ytimessä, discopallon alla, värien valoissa ja kaikkien vietävänä.
Eivät sinne tosin kaipailleet eivätkä itseään tyrkyttäneet, mutta kun kosinnalla haettiin ja kutsuttiin.
Hieman on epämukava olo ja silmissä näkyy tanssilattialla kaikkien suosion kohteena olevien hämmästynyt peljästys.
Punavihreät ympärillä kiihkeästi tanssivat kosittavaa vuoroin läiskivät kämmenillään, kiirastulen tulipunaista tuntemusta halukkaiden kepulaisten pakaroihin kuumottaen.
Kostunut paidan selkämys kosittavien tanssilattian ytimessä tanssin hytkeessä on. Kravattia solmun löysätty ja nappia ylintä kin rennoksi irti revitty on. Poskia punoittaa suosion kohteella, vielä kuitenkin nykymenosta epämukavuutta kokevalla, uudella tulevalla punavihreiden yhteisellä.
Kuin suuressa Tukkiholman staadin yössä käy discopallon alla hytke ja pakaroihin kämmenien läiske.
Miettii tosin epävarmana suosionsa syistä ja tulevista seurauksista kosinnan kohde...
Kosintaanko suostun ja näiden punavihreiden mukaan jatkoille yöhön vielä lähden ?
Keskustan kiirastuli
1
102
Vastaukset
- Anonyymi
Se on sitten kumma ominaisuus ihmisenä olemisessa tuo himo...
Se tuo aivojen kemian palkitsemisjärjestelmän serotoniini pärskäysten vahvasti ohjastama, kädellisen ihmisapinan yksi suurista toimintaa ohjaavista suureista.
Vallanhimo.
Se pistää ihmisen sitten taipumaan ja taivuttamaan toisenkin ihmisen mitä ihmeellisimpiin suoritteisiin ja mielentiloihin. Perusprinsiipitkin voidaan tämän suureen edesssä venyttää ja vanuttaa sopivasti sopivaan sananmuotoon ja sen tulkintaan.
Tanssinhimo.
Oli aikanaan televiissiossa lauantaiehtoolla tähtien kera tanssikilpailussa, tanssimassa eräs kankeaksi kehuttu keskustalainen poliitikko Kaikkonen.
Veti siellä vikisten toisen viedessä illasta iltaan Kaikkosta lantio jäykkänä, kansansuosiota aina pisteidenlaskussa lopulta kuitenkin nauttien. Kisan tuomarit olivat kohteliaan kannustavia ja myötäileviä lausunnoissaan Kaikkosen tanssin suoritetta korokkeelta arvostellesaan. Vaatimattomaksi jäivät heidän numeraaliset pisteensä illasta iltaan. Mutta kotisohvalla haltioituneena Hänen parketilla liitelyään ihastelleet äänestäjät, kuitenkin laittoivat hieman suosiostaan jo yltäkylläisen tanssinhurmurin aina vastustamattomasti jatkoon.
Lauantai-illasta toiseen.
Kutsuttiin sitten vielä varmemmaksi vakuudeksi Kaikkonen partnerinsa kainalossa aamuteleviission sohvalle maanantaina kisaillan tuntemuksiaan kertamaan.
-Miltä nyt tuntuu, kun olet taas ilmiömäisesti jatkossa ?
Kysyi toimittaja iloisesti hymyillen.
-Kyllähän se hyvältä taas tuntuu.
Vastasi Kaikkonen hieman vaivautuneesti hymyillen.
Joskus sitä on tanssinhimoinen parketin keskipisteenä ja partaveitsenä, Travoltana.
Ihananan kuin kotonaan.
Joskus sitten taas ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741