Kyllä on mansikka kallista Tallinnassa 3€ kilo
Mansikka..
10
118
Vastaukset
- Anonyymi
Kreikkalainen maasikas on tähän aikaan vuodesta kallista myös Tallinnassa. Kannattaa säästää ja käydä ostoksilla Latviassa. Riika esim. on hyvinkin edullinen ja suosittu.
- Anonyymi
Kreikkalainen maasikas on tähän aikaan vuodesta kallista myös Latviassa. Kannattaa säästää ja käydä ostoksilla Kreikassa.
- Anonyymi
Elämä ja mansikka on kallista varsinkin Tallinnassa
- Anonyymi
Kreikkalainen mansikka ei maistu millekään. K-Supermarketissa Espoossa 12,95€/kg.
- Anonyymi
Eilen ostin mansikkaa 2€ kilo keskustorilta, hyviä oli.
- Anonyymi
Mistä Tallinnassa saa helpoiten juoksumansikkaa?
- Anonyymi
Tallinnassa maksoi eilen Viron mansikka 6€ kilo, kyllä on siga kallista, niinkuin Tallinnassa kaikki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tallinnassa maksoi eilen Viron mansikka 6€ kilo, kyllä on siga kallista, niinkuin Tallinnassa kaikki.
Lätissä tuokin on paljon edullisempaa. Kannatta käydä kauempaakin.l
- Anonyymi
No onko nyt merkitystä jonkun mansikkakilon hinnalla ? Pari viikkoa sitten käytiin ja erään pikku ostarin pihalla virolainen mansikka oli 2.50 e/ kg. Pari kiloa ostin tuliaisiksi. Tuttu myyjä tutulta mansikkatilalta. Sunnuntaina oli jo marjat loppuneet.
Työpaikalta isäntä saa lahjakortin eräälle marjatilalle joka vuosi ja se riittää meille. Sensijaan herneet ovat olleet kummallisen kalliita Virossa. Mutta eipä sekään maata kaada. Jos muutaman kilon vuodessa ostaa. - Anonyymi
Ostin viime lauantaina Tallinnan Keskturgilta herneitä 2,80 €/kg. Ei kalliita, siis herneen palkoja.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467625
- 334203
- 573705
- 503190
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652551- 542398
- 512378
- 402339
- 162276