Hei! Kysyn että miten saisin nilkan murrettua tai nivelsiteet katkottua? Kerran oon jo murtanu ja haluisin kokea sen uudestaan:) on myös yks juttu josta pitäs saada vapaata.. Joten vastauksia??!!!
Miten saisin murrettua nilkan helposti tai edes nivelsiteet katkottua?? Vastauksia pliiss!!
4
203
Vastaukset
- Anonyymi
jätä vain huumevelat maksamatta niin saanet kokea kaiken tuonkin
Sähän sen jo teit, miksi meiltä kysyt?
voin kertoa että sellaiset ei mitenkään varmaan parane koskaan.
ensinnäkin mun jälkeläisen kaveri, noin 25v. rakensi ja tuli kuorma-autosta pois, nilkka nyrjähti. sitä leikattiin, on leikattu kai jo kymemenkunta kertaa. on ollut sairauslomalla lähes 3 vuotta. Joutuu opiskelemaan uuden ammatin, nilkka ei tule koskaan kestämään esim pehmeällä/nurmikolla kävelyä, ei kuin vaivoin 100m.
Eli opetus sinulle, ei vielä tänäpäivänäkään kaikkea saada korjattua, vaikka on taitavia lääkäreitä.
Kaiken lisäksi nilkkaa turvottaa ja särkee joka ikinen yö,
kävellä pitäisi jotta veri kiertää, mutta se aiheuttaa kipuja.- Anonyymi
Aloittaja ei selvästikään oo koskaan murtanut mitään elävää; korkeintaan keksisuklaalevystä palasen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1891905
- 1131033
- 99947
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20727- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42588Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä28554Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;202479