Hei! Kysyn että miten saisin nilkan murrettua tai nivelsiteet katkottua? Kerran oon jo murtanu ja haluisin kokea sen uudestaan:) on myös yks juttu josta pitäs saada vapaata.. Joten vastauksia??!!!
Miten saisin murrettua nilkan helposti tai edes nivelsiteet katkottua?? Vastauksia pliiss!!
4
142
Vastaukset
- Anonyymi
jätä vain huumevelat maksamatta niin saanet kokea kaiken tuonkin
Sähän sen jo teit, miksi meiltä kysyt?
voin kertoa että sellaiset ei mitenkään varmaan parane koskaan.
ensinnäkin mun jälkeläisen kaveri, noin 25v. rakensi ja tuli kuorma-autosta pois, nilkka nyrjähti. sitä leikattiin, on leikattu kai jo kymemenkunta kertaa. on ollut sairauslomalla lähes 3 vuotta. Joutuu opiskelemaan uuden ammatin, nilkka ei tule koskaan kestämään esim pehmeällä/nurmikolla kävelyä, ei kuin vaivoin 100m.
Eli opetus sinulle, ei vielä tänäpäivänäkään kaikkea saada korjattua, vaikka on taitavia lääkäreitä.
Kaiken lisäksi nilkkaa turvottaa ja särkee joka ikinen yö,
kävellä pitäisi jotta veri kiertää, mutta se aiheuttaa kipuja.- Anonyymi
Aloittaja ei selvästikään oo koskaan murtanut mitään elävää; korkeintaan keksisuklaalevystä palasen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t907326- 373887
- 453470
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402602- 2302585
- 402403
- 1292329
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292219Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202015- 451912