Miljardimenot keksittiin jo säätytalolla!
SAK johtaa nyt maata
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Demut ja sak on sama asia
No Ek oli edellisen hallituksen lobbari ja työtä tekeviltä Sipilä otti palkasta ja lisäsi työaikaa naamioituna kilpailukyky sanapariin kuin näillä tempuilla minkään kestokultushyödykkeen hinta olisi loppukäyttäjälle laskenut eikä kenellekään ja kaikki satoi Ek;n laariin niin että mitä sitten kun Sipilänkään politiikka säästöä tuonut siinä vaan siirreettiin varoja tukena jo rikkailee , sähköautoilun tuki miljonääreille yksi esimerkki, taxiuudistus meni ihan vihkoon, normien purkua ehkä olisi aloitettu sillä että pienemmissä työnantajissa ei tarvitse noudattaa työaikalakia tai työsuojelua samoin kuin isoissa niin kuin oikeiston aloite eu:ssa olis mennyt läpi, mutta eipä mennyt.
Suomi oli kovaa vauhtia jo Kreikan tiellä, pian olis IMF tai joku maailman pankki sanonu meille mistä leikataan ja kuis paljon.
Sen verran yrittämisestä että tulin viime vuonna siihen tulokseen ettei työntekijöiden pitäminen kannata.
Nyt kun luin tuosta vihamielisyydestä yrittäjiä kohtaan niin en yhtään ihmettele jos muutkin tulevat samaan johtopäätökseen.
Alalla jossa toimin on huutava pula osaavista ammattilaisista, eli töitä olisi tarjolla vaikka kuinka paljon, mutta kun työntekijä syö enemmän kuin tienaa niin ei kannata.
Niitä verottomia osinkoja ei ole näkynyt vuosikausiin vaikka oma omaisuus on ollut koko ajan pelissä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006106673.html
Aivan kuten ennustin!
”Maksajaksi joutuisivat eläkkeen saajat”
Demut oli kopioinut sak:n -nulikka ekonomistien paperit kirjoitusvirheineen. Rinne: "En ole tutustunut SAK:n esitykseen...."