Win10 kaatuilu

Anonyymi

Nyt mennyt kolme vuotta Win10 koneella ja yhtään kaatumista ei ole tullut toistaiseksi.
Vanha HP tulostin (10v) toimii edelleen kympin kanssa moitteetta.
Kaikki päivitykset onnistuneen aina kerralla ja vain "surkea" Defender turvana.
Joten kysynkin miten tämän oikein saa kaatumaan tai temppuilemaan, olenko tehnyt jotain väärin?

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiitä onneesi, oleht oikea Hannu Hanhi :)

      • Anonyymi

        Helppo havaita milloin köyhät harrastelijavirityksen omistajat kirjoittelevat huuhaataan. Ei ole tämäkään kaveri eläessään onnistunut kokonaista lausetta suoltamaan paskaa ilman kirjoitusvirhettä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Helppo havaita milloin köyhät harrastelijavirityksen omistajat kirjoittelevat huuhaataan. Ei ole tämäkään kaveri eläessään onnistunut kokonaista lausetta suoltamaan paskaa ilman kirjoitusvirhettä.

        Sulle toi köyhyy on aina esillä, Kannataas käydä psykiatrialla. Trollauksesta ja valehtelusta keskustelemssa.


      • Anonyymi

        Windows 10 kaatuu kahden tunnin välein pelatessä ja muutenkin päivityksissä ja kytkeässä lisälaitteita!


    • Anonyymi

      Microsoftin sivuilla on ohjeita Windowsin kaatumiseen.
      Ei kai niitä siellä turhaan julkasta.
      Sinun koneesi edustaa mitä lie promillen murusia.

      • Anonyymi

        Turha Ubuntun käyttäjän vaivata pientä päätään ammattimiesten asioilla, ette te kuitenkaan ymmärrä niistä yhtään mitään.


      • Anonyymi

        Ilmeisesti et kuitenkaan käytä sitä, koska puheet on kuin Ubuntu vajakin suusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ilmeisesti et kuitenkaan käytä sitä, koska puheet on kuin Ubuntu vajakin suusta.

        Eipä siinä ollut mitään muuta kuin kaikki totta.
        Eipä taida pikkupojat edes osata katsella MS:sivuja.
        Kun Insiderit tulivat jakoon niin tottui kyllä selaamaan noita sivja.


    • Minulla on yksi kiinalainen Windows 10-tabletti, Teclast X98 Plus. Se kaatuu monta kertaa päivässä siniseen ruutuun milloin mistäkin syystä, välillä sammuu yhtäkkiä ja käynnistyy uudelleen, välillä muuten musta ruutu, vain alareunassa väreilevä värinauha. Se on laitevika, joku tietysti laittaa sen W:n piikkiin. Käynnistän sen silloin kun kaipaan haasteita (tai sitten Ubuntu-koneen). Muut laitteeni eivät kaadu. Tai eihän se Ubuntukaan ole kaatunut, siinä vain on muita haasteita..

      • Anonyymi

        Sinulla on niin monta tietokonetta ilman tablettejakin, mihin kumman tarpeeseen sinä senkin hankit. Uteliaisuutesi vuoksiko tablettiin sijoitit ?


    • Anonyymi

      En edes tiedä, miltä Windows 10:n kaatumisruutu näyttää, kun en ole sellaista koskaan nähnyt kenenkään koneella.

      Tuntuu että näitä vakausongelmia on vain henkisesti epävakailla käyttäjillä ja hitausongelmaa niillä, joilla on liian pienet vehkeet. Meillä muilla ei ole ongelmia.

      Kolminkertainen hurraahuuto vakaille tytöille ja pojille, joilla on normaalikokoiset vehkeet!

      • Anonyymi

        Etpä taida tietää mitäåän muutakaan.


      • Anonyymi

        Hän elää valheessa!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5070
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1604
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1269
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1189
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1133
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1017
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      979
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      895
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      779
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      763
    Aihe