vanhuksien ahisteliat,jehovat
harolas jehovat riesana kerrostalossa
mummo
4584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minun ovikello pääsi lomalle jehovista kun sanoin heille suorat sanat. Ennen kuin ehtivät sanoa sanaakaan, kysyin, että "jehoviako?" johon he että "ni-iin, kylläh", minä vastasin iloisesti hymyillen, että "juu, ei kiitos!" ja löin oven kiinni.
Seuraavalla kerralla tuli uusi poppoo ja sama prosessi. Vielä yrittivät kolmannen kerran ruotsinkielellä kun mulla on ruotsalainen sukunimi ovessa, mutta sama vastaus ja ovi kiinni, niin eipä ole sen koommin kuulunut.
Ystävättäreni oli vieläkin raaempi ja sanoi iloisesti hymyillen, että "ja jos ei mennyt vieläkään jakeluun niin seuraavalla kerralla soitan poliisit paikalle".
Siihen loppui ramppaus sen oven takana.
Joskus pitää uskaltaa olla hiukan julma.
Jos jehovien kanssa alkaa pälpättämään, niin loppua ei ole näkyvissä.
Eli heti vaan siivet poikki niin eipä hyppele enää.
Meidän tönössä ravaa kans jatkuvasti noita todistajia. Mä luulin jo päässeeni niistä kun tokasin kerran, et olen hindu, mut nehän vaan innostu, et sehän mielenkiintosta ja utelivat lisää.
Seuraavalla kerralla mäkään en selittele mitään, hymyilen vaan ystävällisesti ja lyön oven kii.
Ja toisto päälle, jos eivät kerrasta usko.
Minunkin rivarin ivella alkoi Jehovat hypiä.Alussa kohteliaasti torjuin vedoten kiiresiin. Ja se oli virhe. Joka jumalan lauantai ne tuli kun huomasivat minun olevan kotosalla. Päätin tehdä lopun siitä niin sinkumaisesti! Kun sitten kaksi naispuolista jehovaa tuli taas yritämään sieluani (toinen aika kauniin puoleinen ja nuorehkö) Pyysin heidät hymyillen sisään- Sisällä sitten ennkuin he ehtivät aloitaakaan aloin minä! kehuin heille heidän kauneutaan,etenkin sen nuoremman. kerroin sinkuudestani ja puuteessa elämisestä'miten minulla on muna kovana nytkin. Sen nuoreman kauneudesta ihanasta häpykummusta ja kuinka tapoihini kuuluu aina ensin nuolla naisen pillua ja kielenkärjellä kuititaa klitorista ennenkuin työnnän ison parruni sisään. En ikinä ennen ole nähnyt niin tulipunaista uskovaista sisarta. Kun aloin hieroa hänen säärensä sisäpintaa ja hamuilin rintaa tousi tämä taivaan kaunotar pystyyn kuin tukki.Seisoi hetken ja hyvin nopein päätäväsin akelin lähti ovea kohti.Se toinen vanhempi harpu ikäänkuin heräsi ja syöksyi perään.Ehdin viellä huikata että tervetuloa uudelleen.Eipä vaan oon näkynyt. Harmitaa. Tämä on tosi.
varma keino päästä jehovista eroon oli mulla kerran.aamulla aikaisin soi ovikello,oven takana 2 nuorta naista kauppaamassa uskoaan,mulle tuli piru mieleen ja sanoin(sisälle vaan mua naitattaakin niin pirusti)arvatkaa tulivat koskaan takaisin