Hei
Onko teillä kokemuksia näistä muuttofirmoista? Hinnat todella edulliset, mutta hieman huonosti vastaavat kyselyihin.
Kyseessä olisi pidempi muutto n. 300 kilometriä Helsingistä.
Ketäs suosittelisitte?
Kiitos vinkeistänne!
Muuttofirmoista kokemuksia esim Pakumiehet tai PJ Rental
11
2243
Vastaukset
- Anonyymi
Hei! PJ Rentalin muuttomiehet kyllä ripeitä ja homma toimi muuten hyvin, mutta Rental laskuttaa ruuhkista aiheutuneet kulut muuttajalle. Kannattaa sopia urakkahinta, muuten saat varautua pari sataa sovittua kalliimpaan muuttoon. Ei ollutkaan lopulta niin halpa.
- Anonyymi
Yrittivät urakkahinnan lisäksi vielä veloittaa ylimääräiset tunnit. Olkaa varovaisia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yrittivät urakkahinnan lisäksi vielä veloittaa ylimääräiset tunnit. Olkaa varovaisia
Kannattaa tehdä kirjallinen sopimus niin ei tule epäselvyksiä.
- Anonyymi
Aluksi edullinen sovittu hinta ja sit hinta muuttuukin kamalan yli kalliiksi. Huijausta!
- Anonyymi
Kannattaa tehdä kirjallinen sopimus niin ei tule epäselvyksiä. Näin ei hinnat muutu lennossa.
- Anonyymi
Pj Rentalista vuokrasin pakettiauton. Maksoin auton, mutta en ole saanut varausvahvistusta enkä kuittia tekemästäni maksusta, vaikka olen näitä erikseen pyytänyt.
Lisäksi pyysivät sähköpostitse lähettänään kuva ajokortistani. Tein näin, vaikka arkaluontoista tietoa, kuten henkilötunnusta, ei olisi hyvä sähköpostitse lähettää. Tällaisen edellytys kaupan syntymiselle on suotaan laiton.
Ovatko siis täysiä taulapäitä vai rikollisia? Se jää nähtäväksi.- Anonyymi
Taidat olla itse taulapää, koska lähetit kuvan ajokortistasi?
- Anonyymi
Hei! Asiakas saa aina maksettuaan vuokran varausvahvistuksen sekä kuitin maksusta. Ei ole mahdollista, että suorittaa varauksen eikä saa varausvahvistusta. Järjestelmämme ei salli sitä. Maksu tapahtuu verkkopankissa, joten sieltä löytyy maksukuitti ja tarvittaessa asiakkaalle tehdään vielä kuitti, josta löytyy erittely. Jos teille on tapahtunut niin, että ette ole saaneet kuittia pyytäessänne, olisitteko meihin ystävällisesti yhteydessä niin voimme tehdä teille kuitin. Lisäksi kaikki autovuokraamot kysyvät ajokorttia. Olisi vastuutonta ja vaarallista antaa asiakkaalle auto käyttöön, jos hänellä ei olisi ajokorttia. Mitä muuttoihin tulee, annamme tarjoukset aina tuntihinnoittelulla ja halutessaan asiakas voi pyytää urakkahinnan. Nämä seikat myös mainitaan tarjouksissa. Tämä keskustelu vaikuttaa siltä, että se on tehty ainoastaan mustamaalaamaan yritystämme, joten pyydämme, että se poistetaan, kiitos.
- Anonyymi
Miksi yrittäjä kommentoi tänne Suomi24:lle? Antaa aika omituisen kuvan yrityksestä.
- Anonyymi
PJ Rental Oy:n yksi perustajista on perustanut uuden firman nimeltään CARental & moving service Finland Oy. Juttua on ollut firmasta mm. Facebookin Puskaradio JKL palstoilla. Kannattaa olla varuillaan.
- Anonyymi
Mitä juttua siellä on?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-216170Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite915806Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993799- 1263782
- 1281565
- 571467
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301382- 381199
- 451173
- 271157