Miten olette järjestäneet jos juhlapaikassa on keskiolut oikeudet ja olisi tarkoitus tarjota boolia.
Itse juhlapaikan omistaja sanoi että voisimme järjesää boolin tarjoilun "auton takakontilta tai maitolaiturilta". (onneksi ei sentään kieltänyt koko touhua :) )
Miten sen käytännössä järjestäisi tyylikkäästi ja helposti?? Onko teillä ollut vastaavaa tilannetta?
Boolin tarjoilusta?
6
1041
Vastaukset
- Tane_k
Olen ollut häissä, joissa booli tarjottiin takakontista. Hienostelevan tyylikästä tuosta ei saa mitenkään, mutta minusta tapa sopii häihin, joissa on mukava juhlatunnelma. Jäykistelijöiden täytyy keksiä jotain muuta.
Vuokratkaa sellainen kunnolinne 2x3m toriteltta, jossa on pöytä ( kunnollinen, ei muovinen puutarhapöytä) pari tuolia ( kunnolinen, ei muovisia puutarhatuoleja ) ja vaikka lattialla sellaiset puulevyt. Siellä homma onnistuu elegantisti.
Toinen vaihtoehto on tarjota juoma pakettiauton perästä. Ainakin meikäläisen auton takaluukku aukee siten, että siinä on vielä sateensuoja päällekkin, jos haluaa.
Mika- tekee
auton takakontista elegantin ja mitä vikaa muovituoleissa on?
- *nasu*
tekee kirjoitti:
auton takakontista elegantin ja mitä vikaa muovituoleissa on?
auton takakontista ei kait saa eleganttia millään, mutta tarvitseeko sen sitä olla jos booli tarjotaan vaikka paikassa on anniskeluoikeudet? luulen että ei tässä olla eleganttia hakemassakaan vaan ratkaisuun päädytty kustannus syistä.
Muoviset tuolit ja pöydät on yksinkertaisesti kiikkeriä!!!! ne notkuu ja heiluu puolelta toiselle, kunnon tuuli saa ne jopa kumoon ja lentelemään pihan poikki. - samaa
*nasu* kirjoitti:
auton takakontista ei kait saa eleganttia millään, mutta tarvitseeko sen sitä olla jos booli tarjotaan vaikka paikassa on anniskeluoikeudet? luulen että ei tässä olla eleganttia hakemassakaan vaan ratkaisuun päädytty kustannus syistä.
Muoviset tuolit ja pöydät on yksinkertaisesti kiikkeriä!!!! ne notkuu ja heiluu puolelta toiselle, kunnon tuuli saa ne jopa kumoon ja lentelemään pihan poikki.mieltä, mutta ed. viestistä sai sen käsityksen, että mikä tahansa muu on eleganttia, kunhan ei vaan muovituoleja ole lähellä.
- teija
en ala todellakaaan nipottaa asiasta mutta..
Muutkin tätä boolia-anniskelu-paikkaan miettivät..
Ottakaa huomioon juhlapaikkojen lain noudatus jutut, eli jos paikan pitäjä ystävällisesti antaakin luvan pistää oman boolin jonnekin piiloon niin se on todella p..ka juttu jos paikka jää tästä "kiinni". Siinä menee paikalta kaikki anniskeluluvat.. Ei tarvita kuin yksi asiaa kieroon katsoja vieras/naapuri/ohikulkija ja puhelinsoitto ja sakkoja tulee..taivaan tosi..valitettavasti..:/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191662
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991488Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36911Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29859Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38811Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50786Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43738Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37730Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56728Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37700