et miksi ei vaan ero perhe voi yksinkertaisesti vaan erota kokonaan, vaan aina exät roikkuvat toisissaan muka lasten takia. Eikö olisi parempi ettei olisi enää missään tekmisissä keskenään ei edes lasten takia. Helpottaisi uuden suhteen rakentumista hyvin paljon. Yleensä ne naiset roikkuu mies pääsee yli hetkessä.
Lpaset voisi tavata isäänsä missä tahansa ei välttämättä isän uudessa kodissa niin vältyttäisiin uuden suhteen haukkumiselta ja hän ei pahoittaisi mieltä.än kun miehen perhe on kimpussa.
Jokaisella on oikeus onnelliseen parisuhteeseen mutta uudet suhteet kärsii valtavasti miehen exästä ja lapsista. Ei se mieskään ole onnellinen jos entiset roikkuu koko ajan, lapset vasrsinkin. Pitäisi tehdä selväksi että isä on silloin lasten kanssa kun hänelle sopii ja mahdolliselle uudelle naiselle, ekä niin että exä tai lapset soittaa. Se häiritsee sitä uutta rakentumista kun aina saa pelätä et haukkuja tulee tai miehen pitää mennä tai näin.
Kerrasta poikki vaan ja uusi elämä voi alkaa ilman entisiä rasitteita. Parempaahana mies vaihtaa miski siitä pitäisi luopua ja miettiä muuta. Ei mun mielestä.
Monesti mietin sitä
5
114
Vastaukset 5
- Anonyymi
Jätä vaan ne miettimiset niille joilla on siihen edellytyksiä.
- Anonyymi
Hyvä idea! Miksi kärvistellä menneisyydessä kun edessä on uusi upea elämä ilamn enisiä haittoja liistereitä.
Miesten on niin helppo unohtaa kaikki ja alka auusi elämä kun ei ole niitä riippakiviä. Vielä jos uusi nainen on lapseton niin se on täydellistä.
Jos ex vaimo on lapset halunnut niin kyllä haluaa lapset myös hoitaakkin. Turha tunkee uuden naisen kontolle omia tekojaan.- Anonyymi
Voi sua Lissu parka, lopeta nyt jo tuo iänikuinen menneisyydessä eläminen, hanki sinäkin uusi uljas elämä, ilman kaunaa ja katkeruutta.
- Anonyymi
Exiä ei estä mikään, kyllä he roikkuvat miehessä kuin takiaiset ja täit. Ovat niin kateellisia miehen uudelle naiselleen, kun onkaunis ja iahna ja lapseton, että tkevät kaiken voitavansa että hekin eroaisivat. Näin ei ky ainakaan exien tahdosta. Uudet suhteet ovat miehen onnen perusta, ja jos mies on onnellinen niin se riittää.
Ei ne lapsetkaan ole liina miehelle, uusia saa ja entiseiäkin voi nähdä jos haluaa, aina ei halua kun exät ovat mitä ovat.
Meillä minä päätän miehenlasten tulosta meille, jottei exät ala hyppiin silmille niin olen oäättäväisempi ja tiukempi. Miehellä on tunteet pelissä eikähalua pahoittaa lasten mieltä, minä voin.
Sekös suututtaa eää mutta sehän onkin tarkoitus. Turha tulla meille ryppyileen ja vaatimaan lastenhoito apua, meille ulevat kun meille niin sopii. Hoitakoot exä itse lapsensa, kun on ne halunutkin. Mies on nyt mun enkä aio häntä enää antaa kelleen. Rikas ja rakas, nyt varsinkin kun lapset eivät juurikaan käy, kun eivät kestä sääntöjä ja arvostelua. En koskaan sano heille siitä mutta ymmärtävät käytöksestäni koka en tykkää heistä ja koska pitää olla hiljaa ja siististi. Mut nyt on helpompaa kun eivät käy enää usein, meille kun ei käy viklout vaan arki illat eikä yökyläilyä.- Anonyymi
Mitä ovat " onkaunis, iahna, tkevät, ky, liinalapset, entiseijäkin, miehenlasten, oäättäväisempi, eikähalua, eää, vlevät, koka, mut, viklout" ??????
Opettele kirjoittamaan, tai älä kirjoita krapulassa ja kännissä.
Kauheeta sekoilua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711086
- 65886
- 86810
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46683
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko78632- 62599
- 28585
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35575Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569