Ongelmanratkaisulehti Iltakasi kertoo Putinin luvanneen Suomelle Karjalan takaisin jos Suomi eroaa EU:sta ja lopettaa Naton nuolemisen! Uutinen on vahvistettu Tehtaankadun ilmoitustaululla.
Hyvää tiedossa
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Emme me tarvi karjalaa takasin, se on 60 vuotta kehityksestä jäljessä.
- Anonyymi
Karjalan komiat vaaramaisemat ovat mitä hienointa seutua. Korkea aika korjata 2. maailmansodan vääryydet ja vaatia Karjala takaisin vaikka väkipakolla.
- Anonyymi
Se olis kuule tähtitieteellinen summa mitä sen karjalan EU tasoseen kuntoon saattaminen tulisi maksamaan.
Me oltais konkurssissa sen karjalan kanssa, emmekä me semmosilla kansalaisilla tekisi mitään mitä siellä on.
Vanhoja palveluita vaativia mummoja,huumerikollisia, huoria ja juoppoja. - Anonyymi
Mitä hyvää tämä kehitys on tuonut tullessaan? Huonommat tiet kuin Venäjän Karjalassa, rahat ei nykyään valtiolla ja kunnilla riitä mihinkään, teollisuus automatisoitu ja työttömyys kasvaa jne.
Kehittynyt hyvinvointivaltio on kupla joka jossain vaiheessa puhkeaa tai kuplan sisällä tapahtuu ylikuumenemista.
- Anonyymi
Voi kun jännää ihanko totta mitenkä nyt niin
- Anonyymi
Karjalassa on kovan luokan aseistusta suunnattuna Norjaan ja Baltiaan päin. Tuleeko se kalusto kaupassa mukaan?
- Anonyymi
Vaikka jotain telaketjuvehkeitä kaupan päälle tuliskin niin emme tarvi niitä.
Niistä vanhoista itätankeista ym..on prikaatit vasta eroon päässy.
- Anonyymi
Boris Jeltsinin hallitus olisi sen Suomelle myynyt kohtuuhintaan 90-luvun puolivälissä, mutta Presidentti Koivisto kusi tuon diilin. Karjalan myynti olisi ollut jatkoa Baltian maiden itsenäistymiselle.
- Anonyymi
Karjala on paskaa aluetta. Jo 30- luvun mediassa kerrottiin poikkeuksellisen runsaista syöpätapauksista Laatokan alueella. Arvailla voidaan johtuiko se Radonista, Laatokan jostakin syystä saastuneista kaloista vai idästä kulkeutuneista tuulenpuuskista.
Jos västön geenistö mutatoitui alueella niin tällöin perimää siirtyi sotaa paenneiden mukana lähes koko Suomeen. - Anonyymi
En tiedä, kun tuota venäjän hommaa katsoo, niin väkisinkin tulee mieleen että voiko ne Adolf Hitlerin puheet rotuopeista mitään ihan täyttä sontaakaan olla.
On olemassa kansoja joista ei ole mihinkään.- Anonyymi
Aivan, yksi tällainen kansa asuu Jyväskylässä! Eivät ole täysin savolaisia, eivät ole täysin pohjalaisia, eivät ole hämäläistä, eivät ole karjalaisia, eivätkä lappalaisia, eivät ole siis mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan, yksi tällainen kansa asuu Jyväskylässä! Eivät ole täysin savolaisia, eivät ole täysin pohjalaisia, eivät ole hämäläistä, eivät ole karjalaisia, eivätkä lappalaisia, eivät ole siis mitään.
Perussuomalaisia,Perussuomalaisia. Voimakkaasti laajentuva joukko.
- Anonyymi
Kyllä me vihreät pidämme huolen jottei persut valtaa jyväskylää.
Vihreää kultaa vapaasti kasvattaa ja rahan tuloa ei voi estää
- Anonyymi
Vihreät ovat kantasavolaisten jälkeläisiä. Niiden esi-isät saapuivat Pönttövuoren vanhan tunnelin läpi länsimaailmaan lannantuoksuisesta reservaatistaan. Ne ihailivat maailmaamme kuinka vihreää täällä onkaan ja raikasta ilmaa. Niiden hajuaisti kaipasi entiseen, mutta kehno taloudellinen tilanne tunnelin takana pakotti jäämään olotilaan joka sekoitti niiden psyyken täydellisesti. Lannanhajun tilalle ne alkoivat etsiä jotakin korvaavaa pään sekoittajaa ja niin tarve pikkuhiljaa vakiintui niiden geeneihin normaaliksi olotilaksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!652212Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka891461La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta
La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt141274- 1111133
- 1011047
- 107832
Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa
Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko54702Työttömät risusavottaan
Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus262588- 59586
- 38584