Varavaltuutettu, esitä kysymyksesi

Anonyymi

Varavaltuutettu Juha Myllyoja on kirjoitellut siitä, miten homekouluasiaan liittyviin kysymyksiin ei muka saa ostajaperheeltä tai sen tukijoukoilta vastauksia. Tässä keskustelussa varavaltuutettu ja mahdolliset muut samoin kokevat voisivat esittää nyt niitä kysymyksiään, niin katsotaan, löytyykö niihin niitä vastauksia.

5

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän niitä vastauksia ole tosiaan saatu, kun asiasta tietävät eivät täällä kirjoittele. Missäköhän varavaltuutettu on kirjoittanut asiasta? Ainoat kirjoitukset mitä löydän, ovat yli vuoden takaa Facebookissa. Tuolloinhan tosiaan hän kysyi perheen edustajalta ihan suoraan jotain tavallista asiaa ja törmäsi vaitiolomuuriin.
      Eiköhän ne vastaukset saada siellä oikeudessa kaikkiin kysymyksiin. Kuka sitäpaitsi täällä mitään kyselisi, kun ei tiedä kuka hullu siellä on vastaamassa kysymyksiin ihan kieli poskessa?
      Kyllä sitä asiaa pitää hoitaa siellä oikeudessa, vaikka julkisuudessa yrittäisikin saada sympatiaa ja vahvistusta horjuvalle uskolleen. Se kun on kuitenkin se ainoa tapa tätä asiaa edistää.

      • Anonyymi

        No eipä sitten kannata valittaa näissä keskusteluissa sitä, ettei vastauksia muka saada. Huomattuhan se toki jo olikin, että eihän tuokaan jankkaus ole ollut mitä ilmeisimmin muuta kuin vain yksi tapa mustamaalata ostajaperhettä ja sen tukijoukkoja.

        Varavaltuutetun kirjoituksia on myös täällä Suomi24-keskusteluissa.


    • Anonyymi

      Joku haluaa tuolla toisessa keskustelussa tietää, että "mitähän ne omat remontit olivat", ja tällä hän viittaa selkeästi siihen. kun täällä on kerrottu siitä, että ostajien reklamoitua koulukiiinteistön virheistä ja siis jo asiantuntijoidenkin toimesta todetuista kosteus- ja homevaurioista, kunnanjohtaja Juha Myyryläinen ilmoitti, että kunnanhallitus käsittelee asiaa ja lopputulos oli sitten se, että Myyryläinen ilmoitti että "kunta ei ala maksamaan kenenkään omia remontteja".

      Vastaus kysymykseen on se, että ihan niistä kosteus- ja homevaurioiden korjaamisista oli kyse. Niitä kunnanjohtaja siis väitti ostajien omiksi remonteiksi. Takuulla hän tiesi, mitä laki näistä asioista todellisesti sanoo. Kunnanjohtaja Myyryläinen ei tarjonnut minkäänlaista ratkaisumallia, vaan toivotteli perheelle vain voimia. Todellä törkeää oli hänen toimintansa tässäkin kohtaa.

      • Anonyymi

        Ei tuo muuten mitenkään törkeältä kuulosta. Sitäpaitsi taidat puhua ihan perättömiä, kun et nimelläsi uskalla kirjoittaa! Anonyymi on ihan nobody joten puheisiisi ei voi luottaa, vaikka tunnut haluavan esiintyä tietäjänä joka vedättää asiaansa.


    • Anonyymi

      >>Ei tuo muuten mitenkään törkeältä kuulosta.<<

      Ei ehkä Pukkilassa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2114
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      47
      1721
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1536
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1266
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1044
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      998
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      875
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      872
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      799
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      763
    Aihe