Jos vaikka Tinderissä tulee match jonkun kanssa, niin miusta tuntuu siltä et oon aina se, joka alottaa keskustelun. Sitten jos alottaa keskustelun jonkun kanssa, nii se aina jää muutamaan viestiin ja siihen, että se toinen ignoraa.
Kokeeko muut samanlaista vai onko vika vaan miussa?
Homot deittisovelluksissa
2
142
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole kokemusta, mutta veikkaanpa että toimiva repesti on, että osoita että toinen on seksikäs ja haluut sitä ja sovi sitten tärskyt sen kanssa. Ilmeisestikin pitkiä keskusteluita noissa kaipaavat hyvin harvat.
- Anonyymi
PlanetRomeo ja Grindr käytössä. Tulee huteja ja sellaisia, johihin ei viitsi edes vastata. Mutta paljon plussa ja seuraa löytyy. Myös itte pitää olla aktiivinen ja chattailla. Tosi kivojakin kaverisuhteita on löytynyt. Nykyisin Romeossakin on noita ulkomaan "sotilaita" rahaa pyytämässä, mutta ne tunnistaa äkkiä, kun pitää asian mielessä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2694911Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii893384- 423278
- 492582
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451817- 971620
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘971428- 121227
- 701027
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441025