Led Experts Finland Oy rekrytoi ”aluepäälliköitä” jotka myyvät heidän ledvaloja yrityksille. Tekevät sopimuksen, jossa toimit ”kevyt yrittäjänä” ja saat ainoastaan provisiot tekemistäsi kaupoista, eli et ole varsinaisessa työsuhteessa heihin. He kertovat nettisivuillaan, että ”tienaamaan pääset heti,” mikä ei todellakaan pidä paikkaansa. Vaikka tekisit saman tien ison kaupan, joudut odottamaan ledputkia Kiinasta useita viikkoja, jopa kuukausia. Sen jälkeen tulee putket asentaa, siihen menee useita päiviä, jopa viikkoja. Vaikka työ olisi valmis, et saa provisiotasi vielä pitkään aikaan, noin 1,5-2,5kk menee, että Led Experts tilittää rahan sinulle. Sitä ennen et saa penniäkään. Eli haluan todella varoittaa kaikkia, jotka sinne harkitsevat menevänsä töihin. Rahoja et tule näkemään moneen kuukauteen. Ja älä usko, että putket voit itse asentaa, jollet ole sähkömies ammatiltasi. He vähentävät sähkömiehien palkat sinun provikastasi.
Led Experts Finland varoitus
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637