INTTIN TEHOT

Jos inventteri on 1000 walttia niin miksei se riitä samankokoiseen huuveriturboon. Polttaa sulkkeita kun yritimme tehoja mitata. Nopeus nousi kyllä yli 200.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se sun puhaltimes saattaa käynnistyessään ottaa moninkertaisesti virtaa ja invertteri kyykkää.

Äänestä

2000 W voisi jo nippa nappa riittää. Sähkömoottori ottaa tehoa kuormituksen mukaan ja kannattaa muistaa, että moottorin cos(phi) on alle 1 eli virta on suurempi kuin pelkkien wattien perusteella voisi olettaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos inventteri on 1000 walttia niin miksei se riitä samankokoiseen huuveriturboon. Polttaa sulkkeita kun yritimme tehoja mitata. Nopeus nousi kyllä yli 200.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu