Leivänmurut ja tiskiallas

En löytänyt mistään tähän vastausta.

Miten puhdistatte tiskialtaan ja tason väliin menevät leivänmuruset yms? Oon kokeillu soodaa, hammastikkuja ja erilaisia luutuja. Tiskiallasta ei ole saumattu. Sama on induktiolieden kanssa. Oon miettinyt semmosta pientä höyrypuhistinta?
1181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miten on mahdollista, että ei ole saumattu? Olen asunut monissa asunnoissa ja ainoa rako, johon muruja tms. voi pudota, on aina ollut lieden ja aputason/tiskipöydän väli. Ethän sä millään saa siitä syvästä välistä kaikkea pois edes höyryllä. Jos asut vuokralla, kannattaa puhua tästä vuokranantajan kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

En löytänyt mistään tähän vastausta.

Miten puhdistatte tiskialtaan ja tason väliin menevät leivänmuruset yms? Oon kokeillu soodaa, hammastikkuja ja erilaisia luutuja. Tiskiallasta ei ole saumattu. Sama on induktiolieden kanssa. Oon miettinyt semmosta pientä höyrypuhistinta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu