Miksi kyseiset firefoxin lisäosat käynnistyvät siitä huolimatta, että estän ne Ccleanerilla?
Firefox monitor
Form autofill
Web compat
Kun suljen selaimen ja avaan sen taas, ovat juuri nuo kolme tulleet takaisin Ccleaneriin. Itse selaimesta noita ei löydy, mitä lie ovat.
Ja vielä toinen kysymys; Miksi ei tällä selaimella voi kirjautua tänne? Vaikka poistaisi kaikki esto-lisäosat toiminnasta. Tämä on uusin firefoxi.
Firefox ja lisäosat?
3
92
Vastaukset
- Anonyymi
Vai että estät ihan ccleanerilla.
Ko. "lisäosat" ovat varmaan siellä mihin ne olet tallentanut asentaessasi.- Anonyymi
Juu, siellähän ne olivatkin. Elikkä pitää klikata hiiren oikealla Ccleanerissa noita (mitä lienevätkään) ja valita "avaa kohdekansio'". Sieltähän ne saa poistettua.
Pelkkä käynnistämisen estäminen ei siis poista noita, eikä estä myöskään käynnistymästä.
- Anonyymi
Nuo kolme ovat Firefoxin sisäänrakennettuja ominaisuuksia, minkä takia niitä ei näy lisäosien asetuksissa. Ccleanerissa ne näkyvät varmaankin siksi, että niiden tekninen toteutustapa on "system add-on". Niitä ei ole tarkoitus poistaa eikä pitäisi olla mitään tarvettakaan. Poistamisen haittakin voi tosin olla aika pieni, riippuen siitä, miten selainta käyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1438405Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1067586Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1255819Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035698Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1214862Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472720Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys642536Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e91547Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol91505Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2341464