Äänekosken teulisuuskylässä epärehellinen autokorjaamo. Teullisuuskadun päässä!!
Epärehellinen korjaamo.
Anonyymi
15968
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sano joku vihje, mikä? kun olisi tarvetta.
Mene nesteelle siellä se selviää tuokin asia
Itse olen kyseistä korjaamoa käyttänyt ja aina olen kuitin saanut matkaan vaikka en ole sitä pyytänyt. Että millä tavalla epärehellinen?
Katsos kun joillain on tylsää niin pitää se aihe jostain repiä
Kyseinen korjaamo teki vianorille hitsaus työt. En usko että pimeä/epärehellinen yritys pystyisi toimimaan ison ketjun kanssa jos näin olisi. Ja oman kokemuksen mukaan työn jälki ollut todella hyvää ja hinnoittelu todella kohtuullinen. Onhan asentajat karskin näköisiä tatuoituja parrakkaita isoja ukkoja mutta todella mukavia ja kohteliaita.
Tämä korjaamoko myös laittaa käytettyjä varaosia uusina.
Tähän sen verran aina ovat kysyneet että onko ok käyttää autopurkaamolta hankittua osaa. Elikkä jäänyt asiakkaan päätettäväksi. Itse olen vaihdattanut umpiot jotka purkaamolla ja hienosti toimii. Ja alapallo nivelistä sain kopion alkuperäisestä kuitista. Minun mielestä hyvä että osia osataan kierrättää miksi ostaa uutta jos saa hyväkuntoisen osan paljon halvemmalla kuin uuden.
Uutinen olisi, jos Äänekoskella olisi jotain rehellistä.
Missäs sitten ON rehellistä?
Suosittelen kyseistä korjaamoa hinnat todella hyvät . Ja asiakaspalvelu on hyvää minulta kävivät lukemassa vikakoodit omassa pihassa
Otti kilven ylös ja lasku tulee kotia, 20e toimitusmaksu
Ok auto,huoltohinta netissä ilmoitetusta ylittyi lähes 300 € tiskillä maksettaessa.Ei ylimääräisiä osia,ainoastaan öljyt työt.IHMETTELEN ja manaan vieläkin !!!
Mulla olis volvossa hitsaamista ja katsastus lähenee, mihin kannattaisi viedä, kalliiseen pajaan suolahteen en vie vanhaa autoa.
Vara valita, muutama "paja" löytyy ja hinnat ei lompakkoa rasita, työn jälkeen setelit katoaa vikkelästi taskuun.
Monesti asiakkaana ollut ja aina homma toiminut. Kuitti saatu ym. Mikä tekee epärehellisen???