Rahoitus kannattaa kilpailuttaa ennen moottoripyörän ostoa

Moottoripyörähankinnat rahoitetaan usein ainakin osittain lainarahalla. Tähän tarkoitukseen lainaa haettaessa summat ovat usein pieniä, ainakin auto- saati sitten asuntolainaan verrattaessa. Lainahakemusta ei silti kannata tehdä vain yhdelle pankille.

Zmartan kautta voit kilpailuttaa moottoripyörälainasi muutamassa minuutissa : täytät helpon hakemuksen ja me kilpailutamme pankit ja luotonmyöntäjät puolestasi. Lainapäätöksen saat kauttamme yli 25 lainantarjoajalta. Säästät siis todella paljon aikaa verrattuna siihen, että tekisit itse yksitellen lainahakemuksen jokaiselle erikseen!

Tietenkin voimme auttaa myös hieman ylellisempien pyörien hankinnassa, sillä lainaa voit hakea aina 60 000 euroon asti. Pelkkiä käytettyjen markkinoita ei todellakaan tarvitse siis tyytyä katselemaan, mikäli mieli halajaa uuden menopelin selkään. Lainan hakemisen edellytyksenä ovat vähintään 20 vuoden ikä, säännölliset palkka- tai eläketulot sekä puhtaat luottotiedot.

Olipa lainasi moottoripyörää varten mitä kokoluokkaa tahansa, omalle ”luottopankille” ei kannata maksaa korkojen ja tilinhoitomaksujen muodossa ylimääräistä pelkästä laiskuudesta: lainojen ja luottojen kilpailuttaminen kannattaa aina.

1

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moottoripyörää ei kannata hankkia lainarahalla. Mielummin kannattaa ostaa pyörä, johon omat rahat riittävät, vaikka käytetty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      109
      4206
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      78
      3456
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      76
      3249
    4. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      24
      3189
    5. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3072
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      72
      2896
    7. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2760
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      60
      2678
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2519
    10. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2364
    Aihe