Maisteriohjelmaan varasijalta / pisteet

Terve!

Millaisilla pisteillä olette päässeet maisteriohjelmiin (mihin?) tai vastaavasti monennelta varasijalta olette päässeet lopulta maisteriohjelmiin?
1294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kysyin Vaasasta niin sinne on viime vuonna päässyt yliopistotutkinnolla pisteillä 25/34 laskentatoimen ja tilintarkastuksen maisteriohjelmaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Terve!

Millaisilla pisteillä olette päässeet maisteriohjelmiin (mihin?) tai vastaavasti monennelta varasijalta olette päässeet lopulta maisteriohjelmiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu